PKO Ekstraklasa: Słaby mecz w Poznaniu, Lech bezbramkowo remisuje z Pogonią

źródło: lechpoznan.pl/fot. Adam Jastrzębowski

Lech nie wykorzystał przegranej Piasta z Lechią i nie awansował na pozycję wicelidera. W meczu 32. kolejki PKO Ekstraklasy podopieczni Dariusza Żurawia zremisowali z Pogonią Szczecin 0:0.

Dla obu drużyn ten mecz był bardzo ważny. W przypadku zwycięstwa Lech awansowałby na drugie miejsce. Wygrana Pogoni pozwoliłaby jej włączyć się do walki o europejskie puchary.

Pierwszy strzał w dzisiejszym meczu zobaczyliśmy dopiero w 18. minucie. Sprzed pola karnego swoich sił spróbował Dani Ramírez, ale uderzył bardzo niecelnie. Chwilę później odpowiedzieli Szczecinianie – Sebastian Kowalczyk świetnie wyłożył piłkę Davidowi Stecowi, lecz pomocnik Pogoni fatalnie przestrzelił z kilku metrów. Podopieczni Kosty Runjaicia zaczynali być coraz groźniejsi i w 33. minucie blisko zdobycia bramki był Hubert Matynia. Obrońca gości strzelił jednak minimalnie niecelnie. W końcówce pierwszej połowy okazję do zdobycia gola miał jeszcze Sebastian Kowalczyk, lecz jego strzał nie zagroził bramce Mickeya Van Der Harta. Do przerwy na Bułgarskiej goli nie było.

Druga połowa meczu była jeszcze słabsza niż poprzednia, pierwszą groźną akcję zobaczyliśmy dopiero w 70. minucie. Wtedy to składny atak Lecha niecelnym strzałem zakończył Wołodymyr Kostewycz. Swoją szansę na gola miał także Tymoteusz Puchacz, który przedostał się w szesnastkę, ale uderzył tuż obok bramki. Za zmarnowaną okazję zrehabilitować mógł się Kostewycz. W końcówce meczu Ukrainiec ponownie kopnął na bramkę Pogoni. Dante Stipica popisał się jednak świetną interwencją i nie dał się już pokonać do końca meczu.

Lech nie wykorzystał potknięcia Piasta i pozostanie na trzecim miejscu w tabeli. Pogoń w porównaniu do poprzednich spotkań zagrała dobrze, jednakże ten remis nic im nie daje.