La Liga: Pewna wygrana Realu Madryt! Padł także nowy rekord!

Vinicius

Dziś na Estadio Alfredo Di Stefano Real Madryt podejmował Mallorcę. Starcie obu ekip zakończyło się 2:0 na korzyść Królewskich.

Pozornie mogłoby się wydawać, że Real będzie mieć dziś łatwo i przyjemnie. Niestety trzeba podkreślić, że Mallorca postawiła twarde warunki gry. Gospodarze nie mieli tak wysokiego procentu posiadania piłki jak było im to w zwyczaju. Kiedy jednak mieli ją już przy sobie, potrafili zrobić z nią cuda. Tak też stało się dzisiaj, szczególnie przy dwóch zdobytych bramkach. W 19. minucie Vinicius wykorzystał podanie od Luki Modricia, a następnie pewnie umieścił piłkę w bramce. Na drugie trafienie musieliśmy poczekać do drugiej połowy. W 56. minucie Sergio Ramos kapitalnie przymierzył z rzutu wolnego nie dając bramkarzowi żadnych szans.

Mecz meczem, ale warto pokreślić jeden istotny fakt: w 84. minucie została dokonana istotna zmiana, która zapisała się jako nowy rekord ligi. Szkoleniowiec Mallorci Vicente Moreno wpuścił na plac gry Lukę Romero, który ma dokładnie 15 lat i 219 dni. Jest to zatem najmłodszy piłkarz La Liga, który pojawił się na boisku.