PKO Ekstraklasa: Skromna wygrana Pasów po rzucie karnym, Piast ugrzązł w dole tabeli

tspodbeskidzie.pl / fot Jakub Ziemianin

W pierwszym sobotnim spotkaniu w ramach siódmej kolejki PKO Ekstraklasy, Cracovia odniosła zwycięstwo z Piastem Gliwice (1:0).

Zespół Michała Probierza był podbudowany wygraną w Superpucharze Polski z Legią Warszawa. – ten mecz był nam potrzebny. Mogliśmy w kolejnym spotkaniu zagrać z nową linią obrony, która się zmienia. Zmienia się niezależnie od nas, urazy bardzo często psują nam cały układ. Przygotowywaliśmy się jednak do tego meczu i jesteśmy dobrej myśli – opowiadał opiekun “Pasów”. W zespole gospodarzy zadebiutował 20-letni Patryk Zaucha, który jest wychowankiem i wielką nadzieją klubu.

W szóstej minucie miał pierwszy groźny atak krakowian. Ivan Fiolić z woleja uderzył w stronę Frantiska Placha, a ten pewnie sparował piłkę do boku. W 24. minucie Jakub Czerwiński sfaulował we własnym polu karnym Sadikovicia, a Paweł Raczkowski podyktował “jedenastkę”, która na gola zamienił Holender Pelle van Amersfoort. W 52. minucie bliski wyrównania Mikkel Kirkeskov, ale piłka po jego strzale powędrowała na poprzeczkę. Rezultat nie uległ zmianie i mecz zakończył zwycięstwem gospodarzy, którzy oddalili się od strefy spadkowej, w której pozostała drużyna ze Śląska.