PKO Ekstraklasa: Remis Zagłębia Lubin z Cracovią

W pierwszej niedzielnej potyczce w ramach 1. kolejki PKO Ekstraklasy, Zagłębie Lubin na własnym stadionie zremisowało z Cracovią (1:1).

W czwartek podopieczni Michała Probierze zremisowali ze słowacką DAC Dunajską Stredą i pożegnali się z eliminacjami do fazy grupowej Ligi Europy. – Bardzo chcieliśmy awansować, marzyliśmy o grze w następnej rundzie, ale się nie udało i musimy skupić się na lidze. Na chwilę obecną nie planujemy zmian w kadrze – skomentował opiekun “Pasów”. Natomiast Ben van Dael zapowiedział, iż celem “Miedziowych” na ten sezon będzie awans do pierwszej ósemki. – Cel na zbliżający się sezon jest taki sam jak w poprzednim. Chcemy być w pierwszej ósemce, a naszym celem na początek rozgrywek jest powrót to formy w jakiej byliśmy wiosną.

Od początku oba zespoły starały się wysoko atakować przeciwnika. Już w 5. minucie Damjan Bohar zdecydował się na silne uderzenie zza pola karnego, a futbolówka wpadła do bramki. Asystę przy golu zanotował Patryk Tuszyński. W 23. minucie wyrównał Rafael Lopes, który wykorzystał prostopadłe podanie od Pelle van Amerfoorta. W przerwie trener “Pasów” dokonał zmiany, ponieważ Bojan Cecarić był niewidoczny w pierwszej połowie.  W drugiej części spotkania nie brakowało walki, a piłka toczyła się w środkowej strefie boiska. Z wielkim trudem obie jedenastki przedzierały się pod pole karne rywali. Goście nacierali do ostatniego gwizdka, ale musieli zadowolić się z jednego punktu.

21.07.2019, 1. kolejka Lotto Ekstraklasy, Stadion Zagłębia, Widzów: 5 013

Zagłębie Sosnowiec – Cracovia 1:1 (1:1)

Damjan Bohar 5′ – Rafael Lopes 23′

Zagłębie: Konrad Forenc – Bartosz Kopacz, Damian Oko, Lubomir Guldan, Sasa Balić – Łukasz Poręba (Dawid Pakulski 79′) – Alan Czerwiński (Bartłomiej Pawłowski 80′), Jakub Tosik, Filip Starzyński, Damjan Bohar (Patryk Szysz 86′) – Patryk Tuszyński

Cracovia: Lukas Hrosso – Cornel Rapa, Niko Datković, Ołeksij Dytiatjew, Kamil Pestka (Diego Ferraresso 75′) – Janusz Gol (Sylwester Lusiusz 63′) – Bojan Cecarić (Sergiu Hanca 46′), Pelle van Amersfoort, Milan Dimun, Mateusz Wdowiak – Rafael Lopes

Żółte kartki: Janusz Gol, Sylwester Lusiusz

Sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola)

Piłkarz meczu: Damjan Bohar