PKO Ekstraklasa: Remis w Szczecinie

Igor Angulo / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Pogoń Szczecin kontynuuje powiększanie dorobku punktowego. Tym razem “Portowcy” zremisowali 1:1 z Górnikiem Zabrze w 9. kolejce PKO Ekstraklasy.

Pogoń przed tą serią gier broniła fotelu lidera. W ostatnim spotkaniu pokonała beniaminka z Łodzi – ŁKS 1:0. Górnik natomiast waha się w środku tabeli. Był na dziesiątej pozycji po bezbramkowym remisie ze Śląskiem Wrocław.

Pierwsze minuty meczu były mocno niemrawe. W 19. minucie na odważniejszy strzał zdecydował się Marcin Listkowski, ale jego uderzenie skutecznie obronił Martin Chudy. Golkiper Górnika kapitulował jednak pięć minut potem. Najpierw po akcji w polu karnym piłka trafiła do Adama Buksy. Jego strzał został obroniony, lecz przy dobitce Huberta Matynii kapitulował Chudy. Dla zawodnika Pogoni to pierwsza bramka w tym sezonie. W doliczonym czasie pierwszej połowy odpowiedzieć mógł Igor Angulo, ale w sytuacji sam na sam lepszy był Dante Stipica. Pierwsza połowa dla gospodarzy.

Ta akcja była też niejako zapowiedzią większej ofensywy przyjezdnych w drugiej części gry. W 73. minucie Angulo już się nie pomylił. Po fatalnym zachowaniu obrońców Pogoni właściwie z bliska Hiszpan wpakował piłkę do siatki. Gospodarze próbowali nieco przyśpieszyć grę, ruszyć do ofensywy, ale już nie zobaczyliśmy kolejnych bramek.

Pogoń dzięki remisowi utrzymuje się w ścisłym czubie tabeli. Z kolei Górnik urywa punkty kolejnej drużynie z górnej części.