PKO Ekstraklasa: Remis w Białymstoku

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

W meczu 24. kolejki PKO Ekstraklasy, Jagiellonia Białystok zremisowała z Lechem Poznań 1:1. Prowadzenie gospodarzom dał Bogdan Țîru, a do remisu doprowadził Jakub Moder.

W drugim piątkowym meczu 24. kolejki PKO Ekstraklasy, Jagiellonia Białystok podejmowała u siebie Lecha Poznań. Faworytem tego spotkania byli podopieczni Dariusza Żurawia.

Pierwszy strzał w tym meczu oddali gospodarze. W 9. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego tuż nad bramką główkował Ivan Runje. Prowadzenie Jagiellonii mógł dać także Zoran Arsenić, ale świetnie po jego uderzeniu interweniował Mickey Van Der Hart. Podopieczni Iwałjo Petewa dominowali i w końcu udało im się zdobyć bramkę w 41. minucie. Martin Pospíšil dośrodkował z rzutu rożnego, głową uderzył Jakov Puljić, po tym strzale Lecha uratował jeszcze Van Der Hart, lecz przy dobitce Bogdan Țîru nie miał już szans. Chwilę później do remisu mógł doprowadzić Tymoteusz Puchacz, który zdecydował  się na kopnięcie z dystansu jednak trafił w poprzeczkę i do przerwy Lech przegrywał w Białymstoku 0:1.

Lech od początku drugiej połowy ruszył do ataku i już w 46. minucie piłka wpadła do bramki Jagiellonii, strzeljący Kamil Jóźwiak był jednak na spalonym i gol został anulowany po analizie VAR. Chwilę później sędzia Krzysztof Jakubik podyktował jedenastkę dla gości, jednak po sprawdzeniu na VARz-e, ponownie zmienił decyzję. Po naporze Lecha wreszcie zaatakowała Jagiellonia, której prowadzenie mógł podwyższyć Taras Romanczuk, lecz trafił w słupek. Ta akcja gospodarzy była jednak tylko przerywnikiem w dalszym atakowaniu przez Lecha, które w końcu opłaciło się w 62. minucie. Wtedy to Dani Ramírez podał do Jakuba Modera, a młody pomocnik pięknym uderzeniem z dystansu pokonał Damiana Węglarza. Kwadrans przed końcem meczu gola dającego prowadzenie gościom mógł zdobyć Christian Gytkjær jednak po podaniu Jakuba Kamińskiego, nie trafił do pustej bramki. W doliczonym czasie gry jeszcze świetną okazję na gola zmarnował Pedro Tiba i ostatecznie w Białymstoku padł wynik remisowy.

Remis w tym meczu jest sprawiedliwym wynikiem, w pierwszej połowie lepszym drużyną była Jagiellonia, która mogła zdobyć więcej niż jedną bramkę, w drugiej natomiast gospodarze przez cały czas się bronili, a atakowali podopieczni Dariusza Żurawia.