Bundesliga: Rollercoaster w Düsseldorfie. Fortuna zremisowała z Herthą, a wygrywała trzema bramki

Fortuna Dusseldorf zremisowała z Herthą Berlin (3:3) w meczu 24. kolejki 1.Bundesligi. Bramki w tym meczu zdobywali Kenan Karaman, Erik Thommy, Matheus Cunha oraz Krzysztof Piątek.

Od samego początku spotkania to gospodarze dyktowali warunki. Raz za razem dochodzili do niebezpiecznych sytuacji pod bramką Herthy. Już w 6. minucie bardzo dobre dogranie Kevina Stogera wykorzystał Kenan Karaman. Zaledwie trzy minuty później prowadzenie podwyższył Erik Thommy wspaniałym strzałem z pola karnego. W 14. minucie bliski pokonania Kastenmeiera był Krzysztof Piątek, ale niestety pomylił się i posłał piłkę prosto w lewy słupek bramki. „El Pistolero” miał okazję się zrehabilitować w 29. minucie spotkania, ale w sytuacji sam na sam uderzył prosto w golkipera Fortuny. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy Kenan Karaman zdobył swoją drugą bramkę w tym spotkaniu i sprawił, że to Fortuna na przerwę schodziła w lepszych humorach.

Na drugą połowę Hertha wyszła zdecydowanie lepiej zmotywowana.  W 65. minucie padł pierwszy gol dla stołecznego klubu, lecz było to trafienie samobójcze. Erik Thommy próbował wybić piłkę z pola karnego, lecz skiksował i skierował futbolówkę do własnej bramki. Dwie minuty później, Matheus Cunha wykorzystał świetne dogranie Mariusa Wolfa i spokojnie strzelił w prawy dolny róg bramki, przywracając nadzieję berlińczykom. Niesamowite rzeczy działy się w tej drugiej części spotkania! W 75. minucie meczu faulu we własnym polu karnym dokonał się Florian Kastenmeier, a arbiter tego spotkania, nie zawahał się ani przez chwilę i podyktował jedenastkę. Rzut karny na gola pewnie zamienił Krzysztof Piątek. W drugiej części meczu, to Hertha była stroną przeważającą. Po pierwszej połowie goście ten jeden punkt wzięli by w ciemno, a okazało się, że to Hertha do końca walczyła o pełną pulę. Ostatecznie wynik remisowy utrzymał się do końca spotkania.

28.02.2020, 24. kolejka 1. Bundesligi, Merkur Spiel-Arena (Düsseldorf)

Fortuna Düsseldorf – Hertha Berlin 3:3 (3:0)

Kenan Karaman 6′, 45+1′, Erik Thommy 9′ 64′(sam), Matheus Cunha 66′, Krzysztof Piątek 75′

Fortuna Düsseldorf: Kastenmeier – K. Ayhan, Hoffmann, Suttner – Zimmermann, Valon Beriša (74. Morales), Bodzek (C), Stöger, Thommy (68. Jorgensen) – Hennings, Karaman (63. Ampomah)
Rezerwowi: Okoye – Ampomah, Fink, Gießelmann, M. Jörgensen, Morales, Tekpetey, Zimmer

Hertha Berlin: Kraft – Klünter, Boyata, Rekik, Torunarigha – Lukebakio (46. Wolf), Skjelbred (C), Darida, Dilrosun (46. Mittelstädt) – K. Piątek (91. Ibisević), Cunha.
Rezerwowi: Jarstein – Ibišević, Grujić, Leckie, Maier, Mittelstädt, Plattenhardt, M. Wolf, Samardžič

Żółte kartki: Thommy, Bodzek- Klunter, Cunha

Sędzia: Tobias Stieler