PKO Ekstraklasa: Rehabilitacja Zagłębia Lubin, Górnik Łęczna rozczarował

lechpoznan.pl/fot. Przemysław Szyszka

Zagłębie Lubin rozbite przez Wisłę Kraków przed tygodniem, w piątek pokonało na własnym obiekcie beniaminka – Górnika Łęczną (3:1).

Dariusz Żuraw już w pierwszym meczu musiał przełknąć gorycz porażki. Porażka z “Białą Gwiazdą” była tym bardziej bolesna, bo “Miedziowi” byli jedynie tłem dla lepiej dysponowanych rywali. Filip Starzyński, który zmarnował rzut karny, postanowił znaleźć przyczyny wysokiej przegranej w Krakowie.

– Na pewno ustawienie linii obronnej podczas pressingu Wisły i zbyt duże odległości między zawodnikami były naszym największym mankamentem w tym spotkaniu. Zrobimy wszystko, aby w meczu z Górnikiem Łęczna wszystko wyglądało tak, jak powinno – przyznaje pomocnik Zagłębia.

Długo piłkarze kazali czekać na większe emocje. W 18. minucie Leandro dośrodkował z prawej strony do Tomasza Midzierskiego, lecz obrońca nieznacznie chybił po strzale głową. Gospodarze mieli optyczną przewagę, choć nic z tego nie wynikało, co mocno rozczarowywało miejscowych fanów. W 22. minucie Patryk Szysz przejął piłkę, ograł jednego przeciwnika i fantastycznym strzałem pokonał Macieja Gostomskiego. W 33. minucie Przemysław Banaszak głową wykończył znakomitą wrzutkę z rzutu rożnego i łęcznianie doprowadzili do remisu.

Na ponowne prowadzenie Zagłębie wyprowadził Sasa Żivec w drugiej połowie. 30-letni Słoweniec zza pola karnego idealnie trafił do siatki. Jeszcze w 68. minucie Serhij Krykun był bliski szczęścia, ale pewnie interweniował Dominik Hładun. Wynik ustalił w 85. minucie Patryk Szysz, który popisał się jeszcze lepszym strzałem niż przy pierwszym trafieniu.

30.07.2021, 2. kolejka PKO Ekstraklasa, Stadion Zagłębia,

Zagłębie Lubin – Górnik Łęczna 3:1 (1:1)

Patryk Szysz 22′, 85′, Sasa Żivec 55′ – Przemysław Banaszek 33′

Zagłębie: Dominik Hładun – Kacper Chodyna, Ian Soler, Lorenco Simić, Sasa Balić – Erik Daniel (Jakub Wójcicki 57′), Jewgienij Baszkirow, Łukasz Poręba (Daniel Dudziński 89′), Filip Starzyński, Sasa Żivec (Karol Podliński 75′) – Patryk Szysz

Górnik Ł: Maciej Gostomski – Kryspin Szcześniak (Dawid Tkacz 88′), Paweł Baranowski, Tomasz Midzierski, Leandro – Michał Mak, Janusz Gol (Adrian Cierpka 88′), Bartłomiej Kalinkowski, Serhij Krykun (Aleksander Jagiełło 71′) – Bartosz Śpiączka (Bartosz Rymaniak 88′), Przemysław Banaszak (Paweł Wojciechowski 76′)

Żółte kartki: Serhij Krykun, Janusz Gol

Sędzia: Sebastian Krasny (Kraków)