Były gracz BvB na celowniku Legii

www.facebook.com/BVB

Po kontuzji Bartosza Kapustki Legia szuka kogoś, kto wzmocni środek pomocy. Wybór nowego pomocnika może okazać się całkiem nieoczywisty. Według “Przeglądu Sportowego” Mistrz Polski interesuje się bowiem byłym zawodnikiem Borussii Dortmund.

Chodzi o Moritza Leitnera, byłego klubowego kolegę polskiego tria z Dortmundu. Leitner jest z pewnością bardzo doświadczonym zawodnikiem. Zagrał prawie sto spotkań w Bundeslidze, 41 meczów w angielskiej Championship i zaliczył epizody w Premier League i Lidze Mistrzów. Oprócz Borussii grał między innymi w Lazio Rzym, Augsburgu czy Norwich.

To, że Leitner to zawodnik doświadczony, jest oczywiste. Problemem może być jego zagadkowa forma. Niemiec ostatni mecz zagrał bowiem… we wrześniu poprzedniego roku. Był to mecz rezerw Norwich w Premier League 2. Przez ponad rok był zatem piłkarzem tylko w teorii.  Leitner jest zatem kotem w worku. Może rzeczywiście odpalić, ale to ryzykowny transfer. Jeśli Legia chce mieć pewność co do jakości środka pola, powinna sięgnąć po kogoś innego. Mistrz Polski na pewno zagra jesienią w europejskich pucharach, więc długa ławka będzie na wagę złota. Zespół grający na kilku frontach musi posiadać jakościowych zmienników, a Leitner jest absolutną niewiadomą.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.