PKO Ekstraklasa: Raków przedłuża dobrą passę i ogrywa Arkę Gdynia

raków

Raków Częstochowa wygrał z Arką Gdynia (3:2) i umocnił swoje prowadzenie w tabeli grupy spadkowej PKO Ekstraklasy.

Pierwsza bramka padła po rzucie rożnym w 29. minucie spotkania. Podczas zamieszania w polu karnym, piłka najpierw odbiła się od piłkarza Arki, Macieja Jankowskiego, żeby potem  uderzyć jeszcze w nogę Kamila Piątkowskiego i trafić do siatki. Drugie trafienie w tym meczu również należało do gospodarzy. Petr Schwarz popisał się znakomitym technicznym strzałem i nie dał żadnych szans Staniszewskiemu. W 56. minucie spotkania Arka nawiązała kontakt, lecz pomógł im w tym Patryk Kun, który zaliczył trafienie samobójcze. Już 10 minut później, Raków podwyższył swoje prowadzenie. Autorem bramki Kamil Kościelny, który wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie Kamila Piątkowskiego. W 81. minucie Arka powtórnie złapała kontakt. Tym razem, piłkę do siatki skierował Marcus Da Silva. Brazylijczyk znalazł się w odpowiednim miejscu, w odpowiednim czasie i wykorzystał centrę Nalepy.

26.06.2020, godz. 20:30, 32. kolejka PKO Ekstraklasy, GIEKSA Arena (Bełchatów)

Raków Częstochowa – Arka Gdynia 3:2 (2:0)

Piątkowski  29′, Schwarz 42′, Kun 56′ (sam), Kościelny 65′, Marcus 82′

Raków: Szumski – Petrasek (C), Kościelny, Piątkowski – Bartl (Tudor 78′), Sapała, Schwarz (Lederman 46′), Kun – Musiolik, Tijanić – Brown Forbes (Oziębała 86′)

Arka: Staniszewski – Zbozień, Marić, Danch, Marciniak (C) – Nalepa, Kopczyński (Vejinović 75′) – Młyński, Serrarens (Skhirtladze 70′), Jankowski (Marcus 52′)– Zawada

Sędzia: Paweł Gil

Żółte kartki: Kopczyński, Zbozień, Nalepa – Petrasek, Kościelny