I liga: Jastrzębie nie wykorzystało szansy

W meczu 28. kolejki Fortuna I ligi GKS Jastrzębie przegrało 1:3 przed własną publicznością z Chojniczanką Chojnice. Tym samym podopieczni Jarosława Skrobacza nie wykorzystali porażki Termaliki i nie awansowali na miejsce barażowe.

Natomiast goście dzięki tej wygranej nadal są w grze o utrzymanie na zapleczu Ekstraklasy. W tej chwili gracze Zbigniewa Smółki przerwali swoją serię trzech spotkań bez zwycięstwa i mają już tylko sześć punktów straty do bezpiecznego miejsca. Jednak należy pamiętać, że Chojniczanka ma rozegrany mecz więcej od swoich bezpośrednich rywali.

W dzisiejszym pojedynku goście to spotkanie rozstrzygnęli nieco więcej niż w pół godziny. Jastrzębianie, którzy odpowiedzieli po przerwie bramką z rzutu karnego mają dramatyczną serię na własnym stadionie. Proszę sobie wyobrazić, że GKS przegrał czwarty kolejny domowy mecz. I nie chcę im źle wróżyć, ale zapowiada się, że ta seria może zostać powiększona, gdyż w następnej kolejce do Jastrzębie przyjedzie Stal Mielec, czyli zespół aspirujący do najwyższej klasy rozgrywek. Z kolei Chojniczanka w ramach 29. serii spotkań zagra w Opolu z drużyną, która tak samo jak klub z Chojnic zajmuje miejsce w strefie spadkowej.

26.06.2020, godz. 17:40 GKS Jastrzębie-Zdrój – Chojniczanka Chojnice 1:3 (0:3)
Marek Mróz (k) 79′ – Janusz Surdykowski 15′, 25′, Mateusz Kuzimski 31
żółte kartki: Damian Tront – Oskar Paprzycki, Radosław Janukiewicz, Bartosz Wolsk