PKO Ekstraklasa: Raków Częstochowa wyjechał z jednym punktem z Wielkopolski

Ivi Lopez

Raków Częstochowa jedynie zremisował z Wartą Poznań w Grodzisku Wielkopolskim (1:1). Lider PKO Ekstraklasy grał w osłabieniu i zdołał odrobić straty.

Medaliki są na najlepszej ścieżce do historycznego mistrzostwa kraju. – Jesteśmy świadomi miejsca, które zajmujemy, co mamy do wygrania, a co do ewentualnego stracenia, ale ja na to tak nie patrzę i nie wybiegam w przyszłość. Dla nas najważniejszym celem jest mecz z Wartą i zwycięstwo na inaugurację – mówił Marek Papszun. Aż dziewięciopunktowa przewaga nad drugą Legią Warszawa stawia ich w rewelacyjnym położeniu.

Z kolei Warciarze są w środku tabeli i notują serię pięciu meczów bez porażki. – Raków na pewno w drugiej połowie rundy mocno zdominował ligę. Teraz mieliśmy okazję oglądać nagrania z meczów kontrolnych tej drużyny i widać, że wszystko poszło tam jeszcze o półkę wyżej. Transfery sprawiły, ze jakość treningowa i poziom pierwszej jedenastki są jeszcze wyższe – oznajmił Dawid Szulczek.

W 26. minucie niespodziewanie to gospodarze objęli prowadzenie. Z lewej strony Miłosz Szczepański mądrze dośrodkował do Jana Grzesika i piłka otarła się jeszcze o Milana Rundicia i znalazła drogę do siatki. W 30. minucie czerwoną kartkę ujrzał Fran Tudor, który uderzył w twarz Miłosza Szczepańskiego. W 41. minucie Giannis Papanikolaou zmarnował szansę, bo defensywa Warty zaspała, ale Grek nie trafił z kilku metrów.

W 58. minucie Ivi Lopez z rzutu rożnego asystował przy golu głową Stratosa Svarnasa. Częstochowianie nie zachwycali tego dnia, a Warta w drugiej połowie zdecydowanie broniła wyniku. Jeszcze w 81. minucie z dystansu spróbował Ivi Lopez, ale Adrian Lis popisał się skuteczną interwencją. Dla Warty to bez wątpienia ważny punkt, a ekipa spod Jasnej Góry zaczyna od falstartu rundę wiosenną.