Śląsk Wrocław i Korona Kielce
Udostępnij:

PKO Ekstraklasa: Rafał Janicki zapewnił zwycięstwo Górnikowi Zabrze w Kielcach

W drugim sobotnim spotkaniu PKO Ekstraklasy, w którym Korona Kielce podejmowała Górnika Zabrze na decydującego gola doczekaliśmy w pierwszej minucie dodatkowego czasu gry.

Obie drużyny rozczarowują u progu sezonu. Żółto-czerwoni zremisowali ze Śląskiem Wrocław (1:1), a także ponieśli porażkę z ŁKS-em, tracąc gola  w ostatnich sekundach meczu. Górnicy zaś zdobyli pierwszy punkt w derbach Śląska z Piastem (0:0) i drużyna Jana Urbana nie zachwyciła.

W szóstej minucie Kamil Lukoszek uderzył płasko i piłka odbiła się na jego nieszczęście o słupek. Gospodarze nie mogli stworzyć w pierwszej części groźniejszej okazji. W 34. minucie Xavier Dziekoński rewelacyjnie wybronił kapitalny strzał Pawła Olkowskiego z rzutu wolnego. Spotkanie było zamknięte i żadna z drużyn nie zaryzykowała. Choć w ostatnim kwadransie gospodarze przyspieszyli. Gdy wszystko wskazywało na bezbramkowy remis, to Rafał Janicki główkował po rzucie rożnym i zapewnił wygraną Górnikowi.