PKO Ekstraklasa: Przebudzenie Zagłębia Lubin w Radomiu, smutek i zamęt w Radomiaku

Dziurek / Shutterstock.com

Na inaugurację 32. kolejki PKO Ekstraklasy, piłkarze Radomiaka Radom doznali druzgocącej klęski z Zagłębiem Lubin (1:6). Miedziowi sprawili radość własnym kibicom i odżyły nadzieje na pozostanie w lidze.

Zagłębie Lubin jest nad kreską i czuje oddech Wisły Kraków, która nie może z kolei wystrzelić w górę. Miedziowi zachowują spokój i Piotr Stokowiec otrzymał zaufanie od władz. Radomiu upadł kurz po zaskakującym rozstaniu z Dariuszem Banasikiem. Zespół powierzono Mariuszowi Lewandowskiemu.

– Radomiak w tym roku u siebie wygrał tylko raz i wyczuwam poziom mobilizacji odpowiedni do tego, by w piątek zgarnąć trzy punkty. A dodatkowy smaczek związany z tym meczem rzeczywiście jest. Wiem, ile ten mecz znaczy dla Zagłębia, lecz zapewniam, że w związku z tym nie pojawia się nawet cień myśli o jakiejkolwiek taryfie ulgowej – zapowiadał w “Przeglądzie Sportowym:”

W 20. minucie Patryk Szysz zauważył niepilnowanego na skraju pola karnego Filipa Starzyńskiego, który fenomenalnie bez przyjęcie otworzył wynik. Dwie minuty później rezultat podwyższył Kacper Chodyna, a asystował tym razem Mateusz Bartolewski. Goście w 37. minucie wypunktowali rywali, a drugiego gola tego dnia strzelił Chodyna i ponownie ostatnie podanie zanotował wślizgiem Szysz.

W 58. minucie nieodpowiedzialnie zachował się Kacper Bieszczad, który sprokurował rzut karny i Karol Angielski dał sygnał do odrobienia strat. W 63. minucie ten pomysł wybił z głów gospodarzy Filip Starzyński, któremu pomogło szczęście i z rzutu wolnego przymierzył między słupki. Natomiast ostatnie akcenty należał do Mateusz Bartolewskiego i Tomasza Pieńki, którzy spokojnie wykończyli kontrę gości i tym samym w najlepszym momencie się przebudzili i upokorzyli Radomian (6:1).

06.05.2022, 32. kolejka PKO Ekstraklasy, Stadion im. Braci Czachorów, Widzów: 2 951

Radomiak Radom – Zagłębie Lubin 1:6 (0:3)

Karol Angielski 60′ (k) – Filip Starzyński 20′, 63′, Kacper Chodyna 22′, 37′, Mateusz Bartolewski 85′, Tomasz Pieńko 90+2′

Radomiak: Filip Majchrowicz – Tiago Matos, Raphael Rossi, Mateusz Cichocki, Dawid Abramowicz – Filipe Nascimento (Mario Rondon 62′), Daniel Łukasik, Thabo Cele (Jakub Nowakowski 68′), Leandro (Dominik Sokół 46′) – Maurides (Karol Angielski 46′), Luis Machado (Marcus Ayomide 46′)

Zagłębie: Kacper Bieszczad – Kacper Chodyna (Rafał Adamski 89′), Bartosz Kopacz, Aleks Ławniczak, Sasa Balić – Mateusz Bartolewski, Łukasz Łakomy, Łukasz Starzyński, Filip Starzyński (Tomasz Pieńko 89′), Erik Daniel – Patryk Szysz (Martin Doleżal 66′)

Żółte kartki: Raphael Rossi, Dominik Sokół – Sasa Balić

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce)