PKO Ekstraklasa: Premierowe zwycięstwo Pogoni Szczecin w grupie mistrzowskiej

lechpoznan.pl/fot. Adam Jastrzębowski

Piłkarze Pogoni Szczecin pokonali przed własną publicznością Piasta Gliwice (1:0) w 36. kolejce PKO Ekstraklasy.

“Portowcy” podejmowali byłego już mistrza Polski bez żadnego zwycięstwa w grupie mistrzowskiej. Trzy remisy i dwie porażki stawiały ich w trudnej sytuacji. Celem Piasta Gliwice pozostało wicemistrzostwo Polski, o które walczy w korespondencyjnym pojedynku z Lechem Poznań. Ze Szczecinem po sześciu latach żegna się z Ricardo Nunes. – To nie jest miejsce, do którego trafiłem i po chwili mnie w nim nie było. Zbudowałem tu wiele przyjaźni, zostawiam też znajomych. Starałem się walczyć o cele, rozwijać klub, pomagać kolegom. To miejsce to spora część mojego życia – podkreślił defensor.

W 21. minucie po rzucie wolnym wykonywanym przez Ricardo Nunesa, strzałem głową Tomas Podstawski skierował piłkę do między słupki. W pierwszej połowie przewagę mili gospodarze, tyle że znakomicie spisywała się druga linia Pogoni. Po zmianie stron nadal przeważali zawodnicy Waldemara Fornalika.W 73. minucie Bartosz Rymaniak stanął sam na sam z Dante Stipicą, ale golkiper szczęśliwie odbił piłkę na rzut rożny. W 89. minucie Paweł Cibicki minął dwóch obrońców i potężnie huknął a piłka odbiła się od słupka. Napastnik mógł przypieczętować wygraną. W doliczonym czasie gry Gerard Badia nie wykorzystał rzutu karnego. Rezultat do końca się nie zmienił i trzy punkty zostały w Szczecinie.