PKO Ekstraklasa: Pogoń Szczecin wywiózł komplet punktów z Płocka

Stadion Wisła Płock / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W niedzielnym starciu 21. kolejki PKO Ekstraklasy, Wisła Płock przegrała z Pogonią Szczecin (2:3).

Drużyna ze Szczecina ubiegły rok zakończyła dwoma porażkami z rzędu, a na domiar złego w zimie odszedł Adam Buksa, który dawał odpowiednią jakość w ataku. – W tabeli widać, że nie tylko my chcemy osiągnąć dobry wynik. Musimy podtrzymywać formę, pracować z meczu na mecz i z tygodnia na tydzień. To jedyna droga, by utrzymać koncentrację i przygotowanie. Nie oznacza to, że nie stawiamy przed sobą celów. Musimy patrzeć pragmatycznie. By zająć odpowiednio dobrą pozycję powinniśmy zdobywać średnio około dwa punkty na mecz – przyznaje Kosta Runjaić, trener Pogoni.

W 9. minucie Giorgi Merebaszwili zdecydował się na drybling w polu karnym gości, mocno dośrodkował, a Michalis Manias nieszczęśliwie dla “Portowców” wbił gola samobójczego. W 16. minucie mogliśmy mieć skuteczną odpowiedź ekipy Kosty Runjaicia. Damian Dąbrowski potężnie uderzył zza szesnastki, ale futbolówka odbiła się od poprzeczki. Gospodarze atakowali, a głównie zagrożenie stwarzał Dominik Furman wykonywanymi rzutami wolnymi. W 66. minucie Paweł Cibicki zgrał piłkę do Konstantinosa Triantafyllopoulosa, ale arbiter uznał, że ten pierwszy był na spalonym. W 72. minucie wynik podwyższył Jakub Rzeźniczak, ale nie był to koniec emocji. Trzy gole w ostatnim kwadransie sprawiły, iż trzy punkty wywieźli “Portowcy”.

09.02.2020, 21. kolejka PKO Ekstraklasa, Stadion im. Kazimierza Górskiego, Widzów: 4 231

Wisła Płock – Pogoń Szczecin 2:3 (1:0)

Michalis Manias 9′ (sam), Jakub Rzeźniczak 72′ – Srdjan Spiridonović 77′ (k), Marcin Listkowski 80′, Paweł Cibicki 82′

Wisła P: Thomas Dahne – Cezary Stefańczyk, Jakub Rzeźniczak, Alan Uryga, Angel Cabezali (Piotr Tomasik 86′) – Dominik Furman, Maciej Ambrosiewicz, Dawid Kocyła (Mikołaj Kwietniewski 80′), Mateusz Szwoch, Giorgi Merebaszwili – Grzegorz Kuświk (Cillian Sheridan 73′)

Pogoń: Dante Stipica – Jakub Bartkowski, Konstantinos Triantafyllopoulos, Benedikt Zech, Hubert Matynia – Tomas Podstawski (Marcin Listkowski 67′), Damian Dąbrowski, David Stec (Paweł Cibicki 46′), Sebastian Kowalczyk, Srdjan Spiridonović – Michalis Manias (Soufian Benyamina 73′)

Żółte kartki: Cezary Stefańczyk, Maciej Ambrosiewicz – Damian Dąbrowski

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce)