PKO Ekstraklasa: Pewne zwycięstwo mistrza

Od zwycięstwa mistrzowie Polski rozpoczęli rundę wiosenną PKO Ekstraklasy. W meczu 21. kolejki Piast Gliwice pokonał na własnym stadionie Zagłębie Lubin 2:0.

Od pierwszych minut meczu przewaga należała do gospodarzy. Na jej efekty przyszło czekać nieco ponad kwadrans. Damian Oko sfaulował w polu karnym Patryka Tuszyńskiego, a sędzia Szymon Marciniak wskazał na punkt oddalony o jedenaście metrów od bramki lubinian. Rzut karny na gola zamienił Jorge Félix.
Mistrzowie Polski próbowali pójść za ciosem i nie zamierzali oddawać inicjatywy. Jeszcze w pierwszej połowie wynik mogli podwyższyć chociażby Bartosz Rymaniak czy Tom Hateley, ale brakowało im skuteczności.

Po zmianie stron wreszcie do głosu zaczęli dochodzić goście. W 50. minucie czujność Františka Placha postanowił sprawdzić Filip Starzyński. Czeski golkiper poradził sobie jednak z jego strzałem z rzutu wolnego.
Wraz z upływem czasu z lubinian zaczęło schodzić powietrze, co gospodarze skrzętnie wykorzystali. Na niespełna kwadrans przed końcem meczu Piast podwyższył na 2:0. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę do siatki skierował Jakub Czerwiński.
W końcowych minutach meczu gliwiczanie mogli ostatecznie dobić rywala. Dogodnych sytuacji nie wykorzystali jednak Jorge Félix i Tomasz Jodłowiec. W efekcie, wynik meczu nie uległ zmianie. Piast pokonał Zagłębie 2:0.

09.02.2019, 21. kolejka PKO Ekstraklasy, Gliwice, Stadion Miejski, frekwencja – 4 112

Piast Gliwice – Zagłębie Lubin 2:0 (1:0)
Jorge Félix 17′ (k.), Jakub Czerwiński 78′

Piast: František Plach – Bartosz Rymaniak, Uroš Korun, Jakub Czerwiński, Mikkel Kirkeskov – Patryk Sokołowski, Tom Hateley, Jorge Félix (Tomasz Jodłowiec 86′), Sebastian Milewski – Patryk Tuszyński, Piotr Parzyszek (Gerard Badía 71′).

Zagłębie: Konrad Forenc – Kacper Chodyna, Bartosz Kopacz, Damian Oko, Saša Balić – Jakub Tosik (Łukasz Poręba 79′), Bartosz Slisz, Mátyás Tajti (Rok Sirk 61′), Damian Bohar, Filip Starzyński (Olaf Nowak 85′) – Bartosz Białek.

Żółte kartki: Kirkeskov – Starzyński, Balić, Tosik, Oko, Chodyna