PKO Ekstraklasa: Pogoń Szczecin ograła Koronę Kielce, genialny gol Damian Dąbrowskiego

pilkarskiswiat.com

Piłkarze Pogoni Szczecin wygrali z Koroną Kielce (2:1). Zawodnicy Jensa Gustaffsona wskoczyli tym samym na ligowe podium.

Kielczanie przystępowali do spotkania z Portowcami po dość niespodziewanym zwycięstwie z Radomiakiem w Radomiu (2:0). Ponadto w środku tygodnia ekipa Leszka Ojrzyńska po rzutach karnych wydarła awans do 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski ze Stalą Rzeszów. Szczecinianie odrabiali w tym czasie ligową kolejkę z Rakowem Częstochowa. Ponieśli porażkę z Medalikami (0:1).

Wierzę, że z Koroną zaprezentujemy się ze znacznie korzystniejszej strony. Fajnie też, że po meczu z Rakowem nie musimy odbywać długiej podróży do Szczecina, tylko będziemy się regenerować tutaj. Myślę, że w efekcie w niedzielę będziemy znacznie świeżsi i łatwiej będzie nam odnieść zwycięstwo – zapowiadał Benedikt Zech.

Już w piątej minucie Damian Dąbrowski perfekcyjnie przyłożył z rzutu wolnego, pakując piłkę w samo okienko. W 33. minucie Kamil Grosicki urwał się lewą flanką i wyłożył piłkę Kacprowi Smolińskiemu, który nie zmarnował swojej okazji. Dla 21-latka to drugi mecz i premierowe trafienie. Po przerwie złocisto-krwiści zdobyli kontaktowego gola, ale nie zdołali już wyrównać i trzy punkty pojechały do Szczecina.