PKO Ekstraklasa: Pierwsze zwycięstwo Cracovii

LOTTO Ekstraklasa / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W pierwszym sobotnim spotkaniu w ramach 3. kolejki PKO Ekstraklasy, Raków Częstochowa przegrał w Bełchatowie z Cracovią (1:3).

Dla beniaminka powrót do ekstraklasy po 21 latach nie był łatwy, bowiem doznał porażki z Koroną Kielce (0:1), a jak ocenił Marek Papszun drużynę spod Jasnej Góry ogarnął paraliż. – Nic nie umniejszając przeciwnikowi, nie zagraliśmy na swoim poziomie. Nie potrafiliśmy pokazać tego, co potrafimy. Ogarnął nas duży paraliż – mówił wówczas opiekun Rakowa.

Już w 8. minucie wynik otworzył Sergiu Hanca, który uderzył z dystansu, a futbolówka odbiła się jeszcze od Emira Azemovicia i całkowicie zmyliła bezradnego Michała Gliwę. Jedenaście minut później Felicio Brown Forbes uniknął pozycji spalonej i po dobitce pokonał Michala Peskovicia. Goście sugerowali ofsajd, ale linię złamał Cornel Rapa. W końcówce pierwszej części Mateusz Wdowiak wyprowadził kontrę, podał do Rafaela Lopesa, a Hiszpan płaskim strzałem strzelił w dalszy róg. Wynik meczu w drugiej połowie ustalił Cornel Rapa, który otrzymał świetne podanie od Michala Siplaka z rzutu wolnego.

03.08.2019, 3. kolejka PKO Ekstraklasa, GIEKSA Arena, Widzów: 3 167

Raków Częstochowa – Cracovia 1:3 (1:2)

Sergiu Hanca 8 – Felicio Brown Forbes 19′, Rafael Lopes 45′, Cornel Rapa 56′

Raków: Michał Gliwa – Emir Azemović (Michał Skóraś 80′), Tomas Petrasek, Arkadiusz Kasperkiewicz, Dawid Szymonowicz – Andrija Luković, Igor Sapała (Sebastian Musiolik 90+5′), Petr Schwarz (Bryan Nouvier 68′), Patryk Kun, Miłosz Szczepański – Felicio Brown Forbes

Cracovia: Michal Pesković – Cornel Rapa, Ołeksij Dytiatjew, David Jablonsky, Michal Siplak (Filip Piszczek 67′) – Mateusz Wdowiak, Sylwester Lusiusz (Kamil Pestka 87′), Janusz Gol, Pelle van Amersfoort, Sergiu Hanca (Milan Dimun 87′) – Rafael Lopes

Żółte kartki: Bryan Nouvier Sergiu Hanca, Janusz Gol

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa)