PKO Ekstraklasa: Piękny gol Szysza! Zagłębie lepsze od Cracovii

PKO Ekstraklasa

PKO Bank Polski Ekstraklasa / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Starcie Cracovii z Zagłębiem Lubin śmiało można określać za najciekawsze w 19. kolejce PKO Ekstraklasy. Sześć bramek, a wśród nich wspaniałe trafienie Patryka Szysza z przewrotki. Ostatecznie “Miedziowi” pokonali “Pasy”.

Od pierwszych minut obydwa zespoły szukały swoich okazji podbramkowych. Worek w 10. minucie rozwiązał Szysz. Świetnie wyszedł do rzutu rożnego i wyskoczył do efektownej przewrotki. Trafienie na pewno trafi zagranicę, a śmiało będzie kandydatem nie tylko do gola kolejki, co sezonu.

Gospodarze nie odpuszczali. Niecały kwadrans później Sergiu Hanca trafił w poprzeczkę. Wyrównanie padło po golu samobójczym Lorenco Simicia. Potem odpowiedzi szukali “Miedziowi”. Niezwykle aktywny był Filip Starzyński. Najpierw z dystansu jego strzał obronił bramkarz. Jednak tuż przed przerwą trafił na 2:0. Wbiegł na pełnej prędkości w pole karne rywali i z bliska oddał precyzyjne uderzenie pod poprzeczkę.

Cracovia słabo weszła w drugą połowę. Daniel Pik sfaulował w swoim polu karnym. Ujrzał drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną. Jedenastkę pewnie wykorzystał Filip Staszyński. W 68. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Pelle van Amersfoort. Chwilę później “Pasy” i tak złapały kontakt za sprawą bramki Dawida Szymonowicza. Ekipa Michała Probierza walczyła do końca, ale to przyjezdni dobili rywali. Simić w 84. minucie zrehabilitował się za gol samobójczy z pierwszej połowy i mieliśmy 4:2. Na domiar złego czerwoną kartkę zobaczył tym razem Luis Rocha.

28.02.2021, godz. 15:00, 19. kolejka PKO Ekstraklasy

Cracovia – Zagłębie Lubin 2:4 (1:2)

Bramki: 30. Šimić (sam.), 72. Szymonowicz – 10. Szysz, 44. Starzyński, 55. Starzyński (kar.), 86. Šimić

Cracovia: Niemczycki – Rodin, Rapa, Márquez (46. Álvarez), Luis Rocha – Szymonowicz – Hanca (C) (66. Kosecki), Loshaj (66. Sadiković), van Amersfoort, Pik – Júnior (66. F. Piszczek).

Zagłębie Lubin: Hładun – Chodyna, Šimić, Jończy, Balić (C) – Żubrowski – Dražić (79. Poręba), Starzyński (90. Bartolewski), Szysz (90. Ratajczyk), Stoch – Podliński (81. Mráz).

Żółte kartki: 28. Pik (CRA), 74. F. Piszczek (CRA), 83. Luis Rocha (CRA) – 5. Jończy (ZAG), 27. Stoch (ZAG), 63. Balić (ZAG), 69. Dražić (ZAG)

Czerwone kartki: 53. Pik (CRA), 88. Luis Rocha (CRA)