PKO Ekstraklasa: Piast odwrócił losy meczu, Stal wciąż pod kreską

Piast

źródło: piast.gliwice.pl/Michał Buska

Piast Gliwice odwrócił losy spotkania ze Stalą Mielec i ograł beniaminka na własnym obiekcie w w ramach 20. kolejki PKO Ekstraklasy. Waldemar Fornalik miał nosa, bo trzy punkty zapewnili rezerwowi.

W środku tygodnia “Piastunki” ograły na wyjeździe Legię Warszawę (2:1) i awansowali do półfinału Fortuna Pucharu Polski. – Na pewno każdy mecz kosztuje określone siły i pochłania pewną energię. W porównaniu z meczem w Białymstoku były zmiany, tym razem te rotacje też będą. Jest to nasze trzecie spotkanie w ciągu tygodnia, do tego dochodzą podróże i to niekrótkie – Białystok, później Warszawa. Są zawodnicy, którzy czekają na grę, jedni lepiej znoszą te obciążenia, inni gorzej, dlatego te zmiany będą – zapowiadał Waldemar Fornalik. Stal Mielec nadal czeka na zwycięstwo w tym roku, a w czwartek z Wisłą Płock (2:2) pokazali hart ducha.

200 – tyle meczów w ekstraklasie ma Michał Chrapek, strzelił ponadto 17 goli

Już ósmej minucie wynik otworzył Aleksandar Kolew, który skorzystał na sporym błędzie Piotra Malarczyka. Stoper gospodarzy nie trafił w piłkę i 28-letni Bułgar bez skrupułów dał prowadzenie. Mateusz Mak w doskonałej sytuacji nie podwyższył wyniku i o wielkim szczęściu mogli mówić piłkarze Waldemara Fornalika.

Po przerwie w końcu do głosu doszli gospodarze, lecz najpierw niecelnie uderzył Arkadiusz Pyrka, a następnie spudłował Tiago Alves, który chwilę wcześniej zastąpił Kristophera Vidę i rozruszał zespół. W 58. minucie Maciej Jankowski zmarnował doskonałą okazję, ale fantastyczną interwencją popisał się Frantisek Plach. Znów stare porzekadło o niewykorzystanych sytuacjach miał przełożenie. Bowiem trzy minuty później Patryk Lipski kapitalnie przymierzył z rzutu wolnego. W 72. minucie Jakub Świerczok odsłużył podaniem Tiago Alvesa i Piast zgarnął pełną pulę z “czerwoną latarnią” ligi.