PKO Ekstraklasa: Piast Gliwice przedłużył współpracę z doświadczonym bramkarzem

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)


Osoby zarządzające Piastem Gliwice dążą do jak największej stabilizacji w kadrze piłkarskiej. Za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej klubu poinformowano o przedłużeniu umowy z doświadczonym bramkarzem, Jakubem Szmatułą. Ratyfikacja zawodnika pod umową oznacza współpracę przynajmniej do końca obecnej kampanii ligowej.

39-letni goalkeeper pełni rolę swoistego “weterana” w gliwickiej organizacji. Z przerwami broni jej barw od lipca 2008 roku. Z tą ekipą przeżył wiele przepięknych chwil, do których z całą pewnością należy zaliczyć zdobycie Mistrzostwa Polski w sezonie 2018/19. Od dwóch lat nie potrafi jednak wygrać rywalizacji o miejsce na linii bramkowej z Frantiskiem Plachem. Ten bramkarz cieszy się wielkim zaufaniem ze strony Waldemara Fornalika oraz innych przedstawicieli sztabu trenerskiego. Szmatuła swój najlepszy czas notował wtedy, gdy szkoleniowcem popularnych “Piastunek” był Radoslav Latal. W 2016 roku udało się im zostać wicemistrzem Ekstraklasy. Statystyki indywidualne opisywanego piłkarza aktualnie zamykają się na 197. oficjalnych spotkaniach (biorąc pod uwagę wszystkie możliwe rozgrywki).

3. zespół poprzednich rozgrywek mocno zawodził w rundzie jesiennej. Po 14. kolejkach ligowych, plasuje się na zaledwie 13. lokacie, mając tylko pięciopunktową przewagę nad ostatnim Podbeskidziem Bielsko – Biała (14;9 pkt). W ostatniej serii gier w tym roku kalendarzowym, Gliwiczanie bezbramkowo zremisowali z rewelacją tych zmagań, Rakowem Częstochowa. Za miesiąc Piast pojedzie do Krakowa, gdzie zmierzy się z popularną “Białą Gwiazdą”. Potyczka zapowiada się ciekawie, między innymi z powodu walki o utrzymanie.

Źródło: oficjalny serwis internetowy Piasta Gliwice, portal Transfermarkt, własne.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.