Arkadiusz Milik w kręgu zainteresowań kolejnego klubu

Arkadiusz Milik / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)


Arkadiusz Milik i saga transferowa z jego udziałem jeszcze długo będzie na czołówkach portali sportowych oraz gazet. Polski piłkarz miał trafić do Atletico, ale na przeszkodzie stanęła kwota jaką Napoli za niego oczekuje. Tymczasem włoski dziennikarz Paolo Bargiggia napisał na Twitterze, że zainteresowanie Milikiem zgłosił francuski Olympique Marsylia.

Arkadiusz Milik miał trafić do Madrytu, jako zastępstwo Diego Costy, z którym Atletico Madryt rozwiązało kontrakt. Wydawało się, że cała operacja jest na jak najlepszym kursie i w najbliższym czasie doczekamy się finalizacji transferu. Pozwoliłoby to Milikowi na skupienie się na piłce nożnej. Niestety dla niego samego, cena jaką Napoli oczekuje za swojego napastnika jest zbyt wysoka dla działaczy Atletico. Negocjacje ugrzęzły więc w martwym punkcie, a sam Arkadiusz Milik nadal nie wie, gdzie będzie kontynuował swoją piłkarską karierę.

Jednak wczoraj w godzinach wieczornych, włoski dziennikarz Paolo Bargiggia napisał, że pojawiło się zainteresowanie ze strony francuskiego Olympique Marsylia. Jak wiadmo, Napoli za naszego reprezentanta oczekuje 10 milionów euro i nie ma zamiaru obniżać tej kwoty. Nie wiemy oczywiście czy klub z Orange Velodrome byłby skłonny wydać na Milika żądaną kwotę. Ale wiemy, że potrzebują oni wartościowego piłkarza w linii ataku. Olympique aktualnie zajmuje 5 miejsce w tabeli Ligue1 i z pewnością myślą o tym, aby zająć pozycję gwarantującą im awans do europejskich pucharów.

Co do samego Arkadiusza Milika, to z jego perspektywy jak najszybsze odejście z Neapolu jest w zasadzie priorytetem. Wiemy doskonale, że selekcjoner Jerzy Brzęczek stwierdził, że będzie się przyglądał temu, jak rozwinie się jego sytuacja w klubie ze Stadio Diego Armando Maradona. Kierunek francuski nie byłby zły, mając w głowie zbliżające się Euro. W klubie z Marsylii najskuteczniejszym piłkarzem jest w tej chwili Florian Thauvin, który jest autorem 6 trafień. Osobiście uważam, że Arkadiusz Milik nie powinien wybrzydzać i zrobić wszystko, aby dobrze przygotować się do Mistrzostw Europy.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.