PKO Ekstraklasa: Patryk Makuch bohaterem Cracovii ze Stalą Mielec, Pasy blisko ligowego podium

pilkarskiswiat.com

Bramka Patryka Makucha zadecydowała o wygranej Cracovii ze Stalą Mielec (2:1) na inaugurację 21. kolejki PKO Ekstraklasy.

Jacek Zieliński mówił o dużym niedosycie po remisie z Legią Warszawa (2:2) przywiezionym z Łazienkowskiej. Kłopotem Pasów jest stabilizacja formy, a wpadka z Koroną Kielce (1:2) jest tylko tego przykładem. – Trudno jest powiedzieć, że kluczowy do poprawy formy będzie transfer. Jestem przekonany, że ruszymy w górę tabeli – przekonuje szkoleniowiec.

Mielczanie sąsiadują z krakowianami w tabeli, a na początku tego roku dwukrotnie zremisowali – z Lechem Poznań (0:0) oraz Rakowem Częstochowa (0:0). Dodatkowo ulegli w Radomiu (0:1). Na Podkarpaciu celem było zachowanie ligowego bytu, a dorobek punktowy (29) pozwala na spokojną pracę Adama Majewskiego.

W pierwszym kwadransie gospodarze nacisnęli pressingiem, a Benjamin Kallman oraz Michał Rakoczy oddali strzały, choć niecelne. W 37. minucie Mateusz Mak otrzymał podanie na połowie boiska. Pomocnik zagrał do Japończyka, a ten wymanewrował rywali i perfekcyjnie wykorzystał kontrę dając prowadzenie gościom.

W przerwie wprowadzeni zostali Arttu Hoskonen Jewhen Konoplanka oraz Otar Kakabadze, co okazało się strzałem w dziesiątkę Zielińskiego. Bowiem Ukrainiec zacentrował do Gruzina, który z uderzeniem bliska dał wyrównanie. W 85. minucie tym razem sam Otar Kakabadze z prawej strony dośrodkował do Patryka Makucha, a napastnik mając na plecach obrońcę wpakował piłkę do siatki.

Cracovia awansowała na czwartą lokatę, tracąc cztery punkty do ligowego podium. W przyszłą sobotę krakowianie zmierzą się z Piastem Gliwice, zaś Stal o premierowe zwycięstwo wiosną zagra z Górnikiem Zabrze.

17.02.2023, 21. kolejka PKO Ekstraklasy, Stadion im. Józefa Piłsudskiego, Widzów: 7 139

Cracovia – Stal Mielec 2:1 (0:1)

Otar Kakabadze 47′, Patryk Makuch 85′ – Koki Hinokio 37′

Cracovia: Niemczycki – Rapa (Kakabadze 46′), Jugas (Hoskonen 46′), Ghita, Jablonsky, Siplak (Jaroszyński 77′) – Oshima, Atanasov, Rakoczy – Makuch, Kallman (Konoplanka 46′)

Stal: Mrozek – Wolski, Kruk, Matras, Flis, Getinger – Ciepiela (Lebedyński 73′), Vallejo (Hiszpański 89′), Hinokio (Kasperkiewicz 83′), Mak (Domański 73′) – Sappinen (Ratajczyk 73′)

Żółte kartki: Niemczycki, Makuch – Hinokio, Flis

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)