blank
Udostępnij:

PKO Ekstraklasa: Ogromna radość w Łodzi, Artemijus Tutyskinas bohaterem ŁKS-u

Piłkarze ŁKS-u Łódź ograli na własnym stadionie Koronę Kielce (2:1) w 3. kolejce PKO Ekstraklasy. Dwa gole padły po rzutach karnych, a decydujący cios zadał Artemijus Tutyskinas. Rewelacyjnie między słupkami spisywał się 19-letni Aleksander Bobek.

- Na pewno chcemy zagrać o pełną pulę. Duży niedosyt czujemy zwłaszcza po meczu z Ruchem. Gramy teraz przed własną publicznością i chcemy zaprezentować się lepiej. Zachowujemy w szatni spokój. Ważne, aby każdy wypełniał swoją rolę. Jesteśmy dopiero po drugiej kolejce, więc nie doszukiwałbym się tutaj jakiegoś kryzysu. Docieramy się. Szukamy optymalnych rozwiązań - mówił Kazimierz Moskal.

Szymon Marciniak w 26. minucie dopatrzył się przewinienia w polu karnym Miłosza Trojaka na Macieju Śliwie. Do jedenastki podszedł Dani Ramirez i pewnie otworzył wynik w Łodzi. W 40. minucie genialną interwencję zanotował Aleksander Bobek, który zatrzymał Ronaldo Deaconu. Golkiper łodzian znów wykazał się refleksem w 54. minucie, kiedy Deaconu był bliski wyrównania. W 88. minucie Adrian Dalmau dał wynik gościom na 1:1, egzekwując rzut karny. W dziewiątej minucie doliczonego czasu gry, Artemijus Tutyskinas pokazał skuteczność, pokonując bramkarza uderzeniem głową.