PKO Ekstraklasa: Niespodzianka w Gdyni, lider zatrzymany przez Arkę

Paweł Maul (Piłkarski Świat)

W pierwszym spotkaniu 17. kolejki PKO Ekstraklasy, Arka Gdynia przed własną publicznością zremisowała z faworyzowaną Pogoń Szczecin (1:1).

Przed tygodniem Pogoń Szczecin sprawiła niespodziankę pokonując u siebie Legię Warszawa (3:1) i została nowym liderem. – Pozycja lidera to nie przypadek – mówił Adam Buksa. Na drugim biegunie znajdują się zawodnicy Aleksandra Rogicia. – Nie potrafimy utrzymać jednego poziomu. W naszej grze cały czas są górki i dołki – zauważa szkoleniowiec.

Od samego początku długo dominowali goście, a blisko trafienia był Adam Buksa, którego strzał świetnie obronił Pavels Steinbors. W końcówce pierwszej części meczu Davis Stec sfaulował Fabiana Serrarensa, a Szymon Marciniak potrzebował analizy VAR, by podjąć decyzję o podjęciu rzutu karnego dla gospodarzy. Piłkę na jedenastym metrze ustawił Michał Nalepa, który całkowicie zmylił golkipera i byliśmy świadkami nie lada niespodzianki.

W drugiej połowie “Portowcy” dążyli do wyrównania. W 61. minucie groźną akcję gości niecelnym uderzeniem zakończył Zvonimir Kożulj. Ale już chwilę później David Stec zacentrował z prawej strony do Huberta Matynii, a ten płaskim strzałem pokonał bezradnego Pavelsa Steinborsa. Arbiter doliczył do zawodów jeszcze dziesięć minut, ale już żadna z drużyn nie zdobyła bramki.