Bundesliga: Borussia utrzymuje prowadzenie w dziesiątkę!

Instagram @sanchooo10

W 13. kolejce Hertha Berlin podejmowała u siebie Borussię Dortmund, która całą drugą połowę grała w dziesiątkę. Mimo to zdołała utrzymać prowadzenie.

W 15. minucie znakomite podanie do Jadona Sancho posłał Julian Brandt. Anglik dopadł do piłki i wykorzystał sytuację sam na sam strzelając na 1:0.

Dwie minuty później prawą stroną boiska sunął Achraf Hakimi, który na wysokości pola karnego Herthy podał do środka. Do piłki dopadł Thorgan Hazard, który pewnie pokonał Thomasa Krafta.

Kilkanaście minut po drugiej bramce Borussii, do głosu doszła Hertha. Popisową, indywidualną akcję stworzył Dodi Lukebakio, który próbował pokonać bramkarza gości obiecującym strzałem. Burki jednak pokrzyżował plany 22-letniego Belga, dobrze broniąc ten strzał.

W 34. minucie sytuacyjnie nogę do piłki dostawił Vladimir Darida. Piłka po strzale jednego z kolegów czeskiego gracza Herthy, odbiła się od jego nogi i wpadła do bramki. Zmylony Burki pozostał bez szans.

Pierwsza część spotkania skończyła się na pewno nie po myśli Luciena Favre’a, bowiem z boiska wyleciał Mats Hummels, który w doliczonym czasie gry otrzymał drugą żółtą kartkę.

Cztery minuty. Tyle czasu potrzebowała Hertha by wyrównać wynik spotkania. Sędzia Sven Jablonski dopatrzył się jednak spalonego w tej akcji i bramka nie została uznana. Decyzja arbitra była bardzo kontrowersyjna. Mimo niezaliczonej bramki, za tę akcję należy pochwalić Davie’go Selke, który zachował się bardzo przytomnie.

Mecz zakończył się wynikiem 1:2 dla BVB.

Olympiastadion (Berlin) 30.11.2019, godz. 15:30

Hertha Berlin – Borussia Dortmund 1:2

15′ Sancho, 17′ Hazard, 34′ Darida

Żółte kartki: 5′ Grujic, 19′ Darida, 20′ Hummels, 45+2′ Hummels, 84′ Ibisevic

Czerwone kartki: 45+2′ Hummels (2x żółta kartka)

Hertha: Kraft – Rekik, Stark (68′ Dilrosun), Boyata, Mittelstädt – Wolf, Skjelbred (c), Grujic, Lukebakio (68′ Ibisevic) – Darida (78′ Kalou) – Selke

Dortmund: Bürki – Hakimi, Akanji, Hummels, Zagadou – Witsel, Guerreiro – Sancho (90+2′ Schmelzer), Reus (c) (90+2′ Gotze), Hazard (85′ Piszczek) – Brandt