PKO Ekstraklasa: Mistrzowie Polski z ważną wygraną. Legia w coraz trudniejszej sytuacji

Piotr Parzyszek, Artur Jędrzejczyk / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Mnóstwo fauli, dużo kopaniny i większość meczu bez fajerwerków. Nie jest to laurka godna hitu kolejki. Ale niestety, tak wyglądała rywalizacja mistrzów z wicemistrzami Polski. Piast Gliwice pokonał Legię Warszawa 2:0.

Zarówno w Piaście Gliwice, jak i Legii Warszawa na pewno lepiej wyobrażano sobie wejście w sezon 2019/20 PKO Ekstraklasy. Pozycje obydwóch zespołów wahają się w okolicach środka tabeli. Stąd remis nikogo nie mógł zadowolić w tej konfrontacji. Warto podkreślić, że po raz pierwszy w kadrze meczowej Legii znalazł się nowy nabytek – Paweł Wszołek.

Pierwszy kwadrans meczu nie przysporzył zbyt wielu emocji. Piast wyraźnie wyczekiwał na kontry i to podopieczni Aleksandara Vukovicia próbowali kreować grę. Jedną z groźniejszych sytuacji podbramkowych w 23. minucie stworzył Arvydas Novikovas. Litwin mocno strzelił ale Frantisek Plach odbił z trudem piłkę przed siebie. Więcej emocji przyniosła druga część gry. W 57. minucie Piotr Parzyszek dobrze odnalazł się w polu karnym i z bliska pewnym strzałem pokonał Radosława Majeckiego. Nieco ponad dziesięć minut później ponownie Majecki musiał wyciągać piłkę z siatki. Tym razem Jorge Felix, przy odrobinie szczęścia, pokonał golkipera Legii i było 2:0.

Takim wynikiem też skończyło się to spotkanie. Legia próbowała potem nieco przyśpieszyć tempo rozgrywania piłki, Vuković wprowadzał zmiany personalne na boisku…  ale piłkarze Piasta wykazali się przede wszystkim chłodną głową przy kończeniu akcji. Po tej kolejce Legia będzie na dziewiątym miejscu w tabeli i przed nią mecz z Lechem Poznań. Sytuacja Vukovicia wydaje się być coraz trudniejsza… natomiast Piast będzie siódmy, dzięki czemu nie traci na razie kontaktu z czołówką.

11. kolejka PKO Ekstraklasa, 6.10.2019, godz. 17:30

Piast Gliwice – Legia Warszawa 2:0 (0:0)

57′ Parzyszek, 68′ Felix

Piast Gliwice: Frantisek Plach – Bartosz Rymaniak, Uros Korun, Piotr Malarczyk, Mikkel Kirkeskov – Tom Hateley, Patryk Sokołowski – Gerard Badia, Jorge Felix, Sebastian Milewski (82′ Dominik Steczyk) – Piotr Parzyszek (62′ Patryk Tuszyński).

Legia Warszawa: Radosław Majecki – Artur Jędrzejczyk, Mateusz Wieteska, Igor Lewczuk, Luis Rocha (72′ Michał Karbownik) – Domagoj Antolić, Andre Martins – Arvydas Novikovas (69′ Paweł Wszołek), Walerian Gwilia, Luquinhas – Jose Kante (69′ Jarosław Niezgoda).

Żółte kartki: Kirkeskov, Parzyszek (Piast) oraz Jędrzejczyk, Rocha (Legia).

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork).