PKO Ekstraklasa: Cracovia tylko remisuje z Górnikiem

Cracovia nie wykorzystała szansy i nie awansowała na pozycję lidera

Cracovia nie wykorzystała potknięć rywali i nie awansowała na pozycję lidera. W meczu 11. kolejki PKO Ekstraklasy tylko zremisowała z Górnikiem Zabrze.

Faworytem tego meczu byli gospodarze, którzy przy ewentualnym zwycięstwie mogli awansować na pozycję lidera. Zwycięstwo Górnika mogło oznaczać awans Zabrzan maksymalnie na dziewiąte miejsce.

Pierwszy strzał w tym meczu oddali gospodarze. Już w 3. minucie sprzed pola karnego strzelał Tomáš Vestenický, ale kopnął w trybuny. Szansę na bramkę miał też Rafael Lopes, po jego główce na raty jednak interweniował Martin Chudý. Gdy wydawało się, że to gospodarze wyjdą na prowadzenie to niespodziewanie zrobił to Górnik. Erik Janža dośrodkował z rzutu rożnego, a do siatki głową trafił Szymon Matuszek. Cracovia dążyła do remisu i udało im się to w 35. minucie. Z rzutu rożnego dośrodkował Michal Sipľak, w polu karnym do futbolówki wyskoczył Ołeksij Dytiatjew i pokonał Martina Chudego. Chwilę później podopieczni Marcina Brosza ponownie mogli wyjść na prowadzenie, ale Przemysław Wiśniewski uderzył tuż nad bramką i do przerwy Cracovia remisowała z Górnikiem 1:1.

Na początku drugiej połowy Cracovię na prowadzenie mógł wyprowadzić Janusz Gol, jednak jego uderzenie było za słabe i futbolówkę pewnie złapał Chudý. Jeszcze lepszą okazję na pokonanie bramkarza Górnika miał Lopes, który główkował z kilku metrów, ale golkipeer gości kapitalnie interweniował. Później już widzieliśmy gospodarzy, którzy mieli przewagę i nie stwarzali sobie okazji, po prostu walili głową w mur. Górnik grał na utrzymanie remisu i ostatecznie udało im się wywieść punkt z trudnego terenu.

06.10.2019, 11. kolejka PKO Ekstraklasy, Stadion Cracovii

Cracovia – Górnik Zabrze 1:1 (1:1)

Ołeksij Dytiatjew 35′ – Szymon Matuszek 13′

Cracovia: Michal Peškovič – Cornel Râpă, Ołeksij Dytiatjew, David Jablonský, Michal Sipľak – Janusz Gol, Tomáš Vestenický (Filip Piszczek 61′), Sylwester Lusiusz, Pelle Van Arnesfoort (Bojan Čečarić 77′), Sergiu Hanca – Rafael Lopes

Górnik: Martin Chudý – Boris Sekulić, Przemysław Wiśniewski, Michał Koj, Erik Janža – Kamil Zapolnik (Juan Bauza 79′), Mateusz Matras, Szymon Matuszek, Jesús Jiménez – David Kopacz (Filip Bainović 63′), Igor Angulo (Łukasz Wolsztyński 90+1′)

Żółte kartki: Michal Sipľak, David Jablonský, Sergiu Hanca – Kamil Zapolnik, Szymon Matuszek, Erik Janža

Sędzia: Mariusz Złotek