PKO Ekstraklasa: Minimalne zwycięstwo Legii

W meczu 19. kolejki PKO Ekstraklasy Górnik Zabrze przegrał z Legią Warszawa 1:2. Dzięki tej wygranej legioniści utrzymali się na pozycji lidera.

W Zabrzu mieliśmy kolejny mecz, który można nazwać klasykiem. Górnik podejmował Legię Warszawa. Faworytem była drużyna z Warszawy.

Podopieczni Czesława Michniewicza już w 4. minucie wyszli na prowadzenie. Josip Juranović podał prostopadle do Bartosza Kapustki. Ten wyszedł sam na sam z Martinem Chudým i trafił między jego nogami. Górnik odpowiedział po upływie kwadransa. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzelał Krzysztof Kubica, ale znacznie chybił. Bliżej celu był Bartosz Nowak. Pomocnik Zabrzan uderzył sprzed pola karnego, piłka leciała w bramkę, lecz Artur Boruc pewnie interweniował. Były gracz Stali tuż przed przerwą miał kolejną okazję. Dostał podanie od Jesusa Jiméneza. Świetnie przyjął futbolówkę, strzelił jednak minimalnie się pomylił. Pachniało golem dla Górnika i w końcu on padł. Co prawda z rzutu karnego, ale mało to zmienia. Artur Jędrzejczyk powalił w polu karnym Jiméneza i sędzia Bartosz Frankowski wskazał na wapno. Do jedenastki podszedł sam poszkodowany i pewnie trafił do siatki.

Początek drugiej połowy był dosyć zaskakujący. Górnik grał ofensywnie, a Legia się broniła. Problemem Zabrzan było to, że nic z tej przewagi nie wynikało. Groźny strzał zobaczyliśmy dopiero w 64. minucie. Richmond Boakye przejął futbolówkę, uderzył sprzed pola karnego, ale minimalnie chybił. Legioniści przebudzili się w ostatnim kwadransie meczu.

Moment później wyszli na prowadzenie. Luquinhas podał do Kacpra Kostorza. Napastnik Wojskowych łatwo ograł Aleksandra Paluszka i bezlitośnie pokonał bramkarza gospodarzy. Obrońca Zabrzan mógł się zrehabilitować w doliczonym czasie gry i uratować punkt, gdy strzelał w polu karnym, świetnie interweniował jednak Boruc. Ostatecznie Legia wygrała 2:1, umocniła się na pozycji lidera i wykonała kolejny krok do mistrzostwa.

Mecz w Zabrzu był wyrównany i nie było widać przepaści między obiema drużynami. W końcówce spotkania zadecydowała jednak jakość piłkarska, która była po stronie Legii.