PKO Ekstraklasa: Marne widowisko w Płocku, beniaminek zremisował

Stal Mielec po 24 latach powróciła do Ekstraklasy i już w pierwszym meczu zremisowała na wyjeździe z płocką Wisłą (1:1).

Po awansie do najwyższej klasy rozgrywkowej w Mielcu dokonano zmiany na ławce trenerskiej i zwolnionego Dariusza Marca zastąpił Dariusz Skrzypczak. Natomiast w Płocku zaszła jedna kluczowa roszada. Po ośmiu latach rozstano się bowiem z prezesem Jackiem Kruszewskim, a jego miejsce zajął Tomasz Marzec, dotychczasowy zastępca. Dwunaste miejsce w poprzednim sezonie pozostawia wiele niedosytu. – Mam nadzieję, że wskoczymy na wyższy poziom. Zespół będzie wyglądał inaczej, siły w drużynie  będą rozłożone  na większą liczbę zawodników – mówił Marzec w “Przeglądzie Sportowym”.

Ostatni mecz między tymi zespołami miał miejsce – 14 czerwca 1995 roku

Pierwsza połowa od pierwszych minut stała na niskim poziomie i żadna z drużyn nie chciała forsować tempa. Poza niecelnym strzałem Dawida Kocyły nie można było odnotować więcej bramkowych okazji.

W 56. minucie po zamieszaniu w “szesnastce” gospodarzy bardzo dobrze odnalazł się Andreja Prokić, który strzelił pod poprzeczką. Obie drużyny niewiele stwarzały sytuacji. Beniaminek mądrze prowadził grę, ale w 89. minucie Aleksander Pawlak dośrodkował na głowę Mateusz Szwocha, a ten zapewnił jeden punkt płocczanom.