PKO Ekstraklasa: Legia zwycięska w klasyku (Wideo)

Legia Warszawa

Twitter/Legia Warszawa

Legia Warszawa pokonała 2:1 Widzew w Łodzi w meczu piątej kolejki PKO Ekstraklasy.

Stołeczni po trzydziestu minutach po raz pierwszy rozpracowali beniaminka, a do siatki spokojnie trafił Mattias Johansson. Natomiast tuż przed przerwą wynik podwyższył Bartosz Kapustka. Duży udział przy obydwóch bramkach miał Ernest Muci, który znakomicie się pokazuje na początku sezonu.

W drugiej części gry mecz się bardziej wyrównał, a wręcz Widzew mógł złapać kontakt. Na kwadrans przed końcem gola na 1:2 głową strzelił Patryk Stępiński. Po decyzji VAR jednak Szymon Marciniak cofnął decyzję o bramce, uznając spalonego. To nie spodobało się kibicom gospodarzy, którzy zaczęli rzucać różne przedmioty na murawę. Przez przerwę mecz potrwał aż dziesięć minut dłużej. Widzew skorzystał z tego, za sprawą trafienia Patryka Lipskiego w samej końcówce. Ostatecznie Legia dowiozła wygraną 2:1.