PKO Ekstraklasa: Legia Warszawa zdemolowała Arkę Gdynia, znakomity występ Pawła Wszołka

Legia Warszawa / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Piłkarze lidera PKO Ekstraklasy odnieśli zdecydowane zwycięstwo z Arką Gdynia (5:1). Legia Warszawa wykorzystała potknięcie mistrza Polski i powiększyła przewagę nad nimi do dziesięciu “oczek”.

Aleksandar Vuković desygnował do gry bardzo mocny skład, nie oszczędzając sił przed niedzielną potyczką z Górnikiem Zabrze na zakończenie zasadniczej rundy. Piłkarze Arki Gdynia przystępowali do tego spotkania jako piętnasta drużyna Ekstraklasy, mając na koncie 28 punktów. Mieliśmy teraz trzy mecze wyjazdowe i ta przewaga własnego boiska nie jest tak wyrazista, jeśli na trybunach nie ma kibiców. Pierwszy raz zagramy u nas w takich warunkach – mówił Aleksandar Vuković.

Pierwszą sytuację w meczu stworzyli sobie piłkarze gości. Już po kilkudziesięciu sekundach Dawit Schirtladze zgrał piłkę do niepilnowanego Adama Dancha, a ten pewnym strzałem zdobył gola. Nikt nie spodziewał się takiego bortu spraw. Przez kolejną fazę spotkania przewaga drużyna ze stolicy była zdecydowana, ale nie oglądaliśmy konkretów. Na dobrą sytuację legionistów musieliśmy czekać do 39. minuty. Tomas Pekhart znakomicie się złożył do piłki, ale po jego główce wylądowała na poprzeczce. W końcu tuż przed przerwą Marko Vesović dośrodkował z prawej strony do Pawła Wszołka, który uderzeniem głową doprowadził do wyrównania.

W drugiej połowie przewagę osiągnęła Legia i już po pięciu minutach rozstrzygnęła mecz na swoją korzyść. W 50. minucie akcję rozpędził Luquinhas, który obsłużył Pawła Wszołka, skrzydłowy wstrzelił w pole karne, gdzie niefortunną interwencją popisał się Adam Marciniak i zapisał samobójcze trafienie. Kilka minut później przyjezdni zostali odarci ze złudzeń. Najpierw wynik podwyższył Brazylijczyk Luquinhas, a następnie Mateusz Cholewiak wykończył fantastycznie podanie od Pawła Wszołka. W 86. minucie Vamara Sanogo zdecydował się na indywidualną akcję i piekielnie mocno uderzył i nie dał żadnych szans Steinborsowi Więcej w tym meczu już się nie wydarzyło i Legia Warszawa zgarnęła komplet punktów.