PKO Ekstraklasa: Legia Warszawa rzutem na taśmę remisuje z Górnikiem Zabrze

Piłkarze Górnika Zabrze zremisowali z Legią Warszawa na ich terenie (2:2). Gole dla goście strzelili Aleksander Paluszek oraz Piotr Krawczyk, zaś dla gospodarzy trafili zdobył Josue ora Lindsay Rose.

Po trzech latach na Łazienkowską wrócił Cartlitos, którego ściągnięto z Panathinakosu Pireus. W polskiej lidze był królem strzelców, strzelił wiele goli, a aktualnie jest w świetnym wieku jak dla napastnika. To piłkarz, który lubi grę pod presją. Moim zdaniem będzie pasował do stylu gry i filozofii, którą chcemy wprowadzać. Prowadziliśmy wiele rozmów z różnymi napastnikami. Carlitos od samego początku chciał wrócić do Legii. To klub bliski jego sercu i cieszę się, że wszystko się udało – mówił Kosta Runajić.

W 26. minucie po rzucie rożnym piłkę do siatki legionistów skierował 21-letni Aleksander Paluszek, który już drugi raz wpisał się na listę strzelców Górnika w tym sezonie. Bartosch Gaul już do przerwy musiał dokonać wymuszonych zmian przez urazy. W 55. minucie było już 2:0 dla gości. Krzysztof Krawczyk tym razem wykończył akcję Górników. W 84. minucie z rzutu karnego strzelił Josue. W ostatnim kwadransie było mnóstwo, a z boiska za czerwoną kartkę został wyrzucony Richard Jensen. W doliczonym czasie gry ambicja legionistów została w końcu udokumentowana golem Lindsaya Rose’a.