PKO Ekstraklasa: Korona wraca do Kielc po bolesnej porażce z Zabrza

W drugim piątkowym meczu w ramach 31. kolejki PKO Ekstraklasy, Górnik Zabrze na własnym obiekcie pokonała  Koronę Kielce (3:2).

Marcin Brosz zaskoczył wielu zestawiając wyjściową jedenastkę. Bowiem na ławce rezerwowych zasiadł Igor Angulo. Przemeblowań w składzie dokonał również Maciej Bartoszek, gdyż m.in. na środku bloku defensywnego wybiegł Ognjen Gnjatić zastępując zawieszonego za nadmiar żółtych kartek Adnana Kovacevicia. – Nie mam zamiaru tego kalkulować, bo o ile jeszcze przed rozegraniem tych meczów w rundzie zasadniczej można było pewne rzeczy statystycznie policzyć, to w sytuacji, kiedy mamy już spotkania w dolnej ósemce, można założyć zdobycz punktową, która na pewno dałaby nam pewne utrzymanie, ale też liczą się bezpośrednie spotkania z rywalami – stwierdził opiekun “złocisto-krwistych”.

Od mocnego uderzenie rozpoczęli “Górnicy”. Już w trzeciej minucie Roman Prochazka obił prawy słupek z rzutu wolnego, a Marek Kozioł nawet nie zdążył z interwencją. W 10.minucie wysoką dyspozycję raz jeszcze potwierdził Marek Kozioł, kiedy sytuacyjny strzał oddał Piotr Krawczyk. W 18. minucie Erik Janża wrzucił piłkę w pole karne gości, a tam w zamieszaniu najlepiej odnalazł się Jorgos Giakoumakis, który wyprowadził zespół na prowadzenie. W drugiej połowie sędzia z Warszawy wyrzucił z boiska Marcina Cebulę i Alasanę Manneha, którzy dopuścili się rękoczynów wobec siebie. Chwilę później do rzutu wolnego podszedł Petteri Forsell i fantastycznym strzałem wyrównał. W 79. minucie w najmniej spodziewanym momencie Grzegorz Szymusik niepilnowany wykończył akcję. Gdy kielczanie myśleli o wywiezieniu kompletu punktów z Górnika samobójczą bramkę zdobył Ognjen Gnjatić. W 95. minucie gola nawagę zwycięstwa zdobył Igor Angulo