PKO Ekstraklasa: Kolejorz w kryzysie, bezradni w Płocku

Ramirez

Lech Poznań - Jagiellonia Białystok, 19.07.2020 / fot. Mikołaj Barbanell

Lech Poznań uległ w niedzielne popołudnie z Wisłą Płock (0:1) w ramach siedemnastej serii gier PKO Ekstraklasy. Tym samym “Kolejorz” pozostaje od sześciu meczów bez ligowego zwycięstwa.

Presja na trenerze Dariusz Żurawia jest coraz wyższa. – Mnie ona tylko napędza, bo do wszystkiego doszedłem ciężką pracą i dalej będę pracował, żeby z trudnej sytuacji wyjść, bo na pewno w takiej się znaleźliśmy. Skupiam się tylko i wyłącznie na tym, co mam do zrobienia, zrealizowania z zespołem – mówi. Awans do ćwierćfinał w Fortuna Pucharze Polski dał pewien oddech, jednak w tabeli jest im bliżej strefy spadkowej niż europejskich pucharów.

Pierwsza połowa upłynęła bez klarownych akcji. Raz strzał Filipa Szymczaka został zablokowany przez Mateusza Szwocha, zaś Dani Ramirez nie skierował piłki w światło bramki strzeżonej przez Krzysztofa Kamińskiego. W 73. minucie zwycięskiego gola dla “Nafciarzy” strzelił nowy nabytek – Luka Susnjara, od którego dość szczęśliwie odbiła się futbolówka i wturlała się do siatki. Lechici nie potrafili zareagować na straconą bramkę.