Czy Araujo i Pique zdążą na mecz z PSG?

fcbarcelona.com

Według hiszpańskiego dziennika SPORT, Gerard Pique oraz Ronald Araujo mają szansę na występ przeciwko PSG.

Już we wtorek na Camp Nou będziemy mieli okazję zobaczyć starcie dwóch tytanów, bowiem Barcelona zmierzy się z PSG. Niestety w formacji defensywnej Katalończyków wciąż są pewne niedociągnięcia i w ostatnich spotkaniach dało odczuć się brak zarówno Pique jak i Araujo.

Dzisiaj drużyna prowadzona przez Koemana odbyła trening regeneracyjny po tym jak wygrali z Deportivo Alaves aż 5:1. We wspomnianej sesji wzięli udział Pique oraz Araujo. Hiszpan podczas porannego treningu miał bardzo dobre odczucia i przez 75 minut ćwiczeń nie odczuwał żadnego problemu. Jeśli chodzi o Urugwajczyka to sprawa wygląda bardzo podobnie. 21-latek także trenował dziś normalnie i wygląda na to, że z jego kostką wszystko jest już w porządku. Nie można zatem wykluczyć jego występu we wtorkowym spotkaniu.

Obaj Panowie bardzo chcieliby wspomóc Dumę Katalonii w tak ciężkiej batalii. Możliwość wystawienia tego duetu byłaby bardzo ważna dla trenera, ponieważ obaj zawodnicy mogliby wprowadzić potrzebny spokój oraz siłę do drużyny.

Trzeba jednak zachować zdrowy rozsądek oraz nie podejmować pochopnych decyzji. Występ Araujo jest bardziej pewny niż  występ Pique, a Koeman nie chciałby ryzykować odnowieniem którejkolwiek kontuzji. Jutro obaj obrońcy mają zostać poddani testom jeszcze raz i wtedy zapadnie ostateczna decyzja w sprawie występu.

Jeśli żaden z wyżej wymienionej dwójki nie dostanie zielonego światła na grę od klubowych lekarzy, to w meczu z PSG wyjdą prawdopodobnie Mingueza, Umtiti, Lenglet oraz Alba.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *