blank
Udostępnij:

PKO Ekstraklasa: Kolejna porażka ŁKS-u, Warta Poznań z przełamaniem w Łodzi

Na inaugurację 7. kolejki PKO Ekstraklasy, ŁKS Łódź uległ z Wartą Poznań (0:2). Bramki dla poznaniaków strzelili Stefan Savić i Kajetan Szmyt.

Warciarze po inauguracyjnym zwycięstwie na Górnikiem Zabrze (2:0), aż trzykrotnie zremisowali oraz doznali porażki z z Radomiakiem w Radomiu (2:3). Bierzemy pod uwagę to, że zazwyczaj beniaminkowie walczą o utrzymanie się. My również, więc z tymi beniaminkami musimy walczyć o punkty. Sądzę, że podobnie myślą w ŁKS: z kim mamy zdobywać punkty, jak nie z Wartą, więc pewnie będzie to bardziej otwarty mecz - przewidywał Dawid Szulczek.

Łodzianie od startu rozgrywek grają w kratkę. Do poznaniaków podchodzili po słabszym meczu z innym z beniaminków - Puszczą Niepołomice (1:2). - Na pewno chcielibyśmy utrzymać miano niepokonanych na własnym stadionie, ale i odpowiednio zareagować po ostatnim meczu. Chcemy pokazać dobry futbol. Na pewno nie powiem, że Warta Poznań jest zespołem bez ognia z przodu. Na obraz poprzedniego spotkania Warty z Cracovią wpłynęło kilka czynników, w tym nastawienie obu drużyn i warunki pogodowe - stwierdził Kazimierz Moskal.

W dziesiątej minucie Adam Zrelak krótko odegrał piłkę do Stefana Savicia, a ten po kapitalnym dryblingu sfinalizował całą akcję trafieniem. W 29. minucie doskonałą okazję na wyrównanie zmarnował Bartosz Szeliga, który stanął oko w oko z Jędrzejem Grobelnym, a górą był golkiper gości. W 58. minucie błędu defensywy nie wykorzystał Kajetan Szmyt, który zwlekał z oddaniem uderzenia, a ostatecznie arbiter dopatrzył się zagrania piłki ręką przez pomocnika. W 60. minucie Marcin Flis powalił w polu karnym przez Miguela Luisa, a jedenastkę zdecydowanie na bramkę zamienił Szmyt.

01.09.2023, 7. kolejka PKO Ekstraklasy, Stadion Miejski im. Władysława Króla, Widzów: 9 763

ŁKS Łódź - Warta Poznań 0:2 (0:1)

Stefan Savić 10', 62' (k)

ŁKS: Bobek - Dankowski, Monsalve, Flis, Tutyskinas (Głowacki 63') - Hoti (Fase 86'), Mokrzycki - Pirulo (Śliwa 63'), Ramirez, Szeliga Janczukowicz 76') - Tejan (Jurić 76')

Warta: Grobelny - Stavropoulos (Borowski 69'), Szymonowicz, Pleśnierowicz - Bartkowski, Kupczak, Miguel Luis (Maenpaa 69'), Kiełb (Matuszewski 80') - Szmyt (Vizinger 74'), Zrelak, Savić (Żurawski 69')

Żółte kartki: Mokrzycki, Dankowski, Flis, Ramirez - Stavropoulos, Pleśnierowicz, Szymonowicz, Miguel Luis, Kupczak

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa)