Oficjalnie: Ante Crnac w Rakowie Częstochowa

rakow.com

19-letni Ante Crnac został nowym napastnikiem Rakowa Częstochowa. Jego umowa będzie obowiązywać do końca czerwca 2028 roku.

– W 2013 roku trafił do akademii Dinama Zagrzeb, a 12 kwietnia 2021 roku zadebiutował w rezerwach seniorskiej drużyny na drugim poziomie rozgrywkowym w Chorwacji – czytamy w komunikacie Rakowa.

– Zimą 2022 roku przeniósł się do NK Slaven Belupo, gdzie już 29 stycznia tego samego roku zadebiutował w rozgrywkach chorwackiej SuperSport HNL. 4 kwietnia 2022 roku zdobył pierwszego gola w meczu przeciwko NK Lokomotiva Zagrzeb. W sezonie 2022/2023 zanotował 35 ligowych występów, zdobywając przy tym 6 bramek i dorzucając 2 asysty – dodano.

– Cieszymy się, że Ante pomimo bardzo dużego zainteresowania oraz ofert za strony innych klubów zaufał nam i zdecydował się dołączyć do Rakowa. Ante to zawodnik o bardzo dużym potencjale, który ma funkcjonować w naszym systemie na pozycji numer dziewięć. Uważamy, że właśnie tam może najbardziej się rozwinąć i osiągnąć wysoki, europejski poziom. Jesteśmy zadowoleni, że Ante uwierzył w nasz pomysł i uznał, że zaprezentowana mu ścieżka rozwoju w Rakowie była tą najlepszą. Liczymy na to, że już teraz wzmocni rywalizację wśród naszych napastników i stanie się ważnym graczem tej drużyny – powiedział dyrektor sportowy Rakowa, Robert Graf.

źródło: rakow.com / Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.