Amadej Marosa
Udostępnij:

PKO Ekstraklasa: Górnik Zabrze z podziałem punktów, Jordi Sanchez uratował Widzew Łódź

W 5. kolejce PKO Ekstraklasy, Górnik Zabrze zremisował na własnym stadionie z Widzewem Łódź (1:1), a jeden punkt gościom uratował Jordi Sanchez.

Górnicy w zeszłym weekendzie strzelili pierwszego gola, jak i odnieśli premierowe zwycięstwo w sezonie w Kielcach. Natomiast Widzew pokonał w derbach Łodzi ŁKS (1:0) po golu Jordiego Sancheza. - Wielokrotnie powtarzałem, że do wygranego czy przegranego meczu wracamy tylko dzień po nim, gdy go analizujemy, pokazujemy dobre rzeczy oraz te, na które trzeba zwrócić uwagę. Rozpamiętywanie tego, co było jest traceniem czasu i energii. Mamy na tyle świadomych zawodników, że też o tym wiedzą - powiedział Janusz Niedźwiedź.

-  Górnik gra trójką stoperów i dwoma wahadłami. My do tej pory zaczynaliśmy innym systemem, ale w meczach z Jagiellonią czy ŁKS-em też przechodziliśmy na to ustawienie. Wprowadziliśmy różne systemy po to, żeby móc szybciej przestawiać się na inne, w zależności od tego, jak ustawiony jest przeciwnik, jakich mamy zawodników do dyspozycji, żeby móc wybrać najmocniejszy skład  - wyjaśnia.

W 24. minucie Mateusz Żyra stracił piłkę, a którą przejął Lukas Podolski i odegrał ją do Adriana Kapralika. 21-letni Słowak znakomicie wykończył podanie i tym samym trafił do siatki w swoim debiucie. Ofensywny zawodnik zasilił Górnika w środę w ramach wypożyczenia z MSK Žilina. W 73. minucie blisko wyrównania był Jordi Sanchez, lecz gospodarzy tym razem uratowała poprzeczka. W piątej minucie dodatkowego czasu gry, Jordi Sanchez wykazał się skutecznością i zapewnił łodzianom jeden punkt. Za tydzień zagrają z Jagiellonią w Białymstoku, zaś Widzew podejmie Śląsk Wrocław.

18.08.2023, 5. kolejka PKO Ekstraklasy, Stadion im. Ernesta Pohla, Widzów: 14 783

Górnik Zabrze - Widzew Łódź 1:1 (1:0)

Adrian Kapralik 24' - Jordi Sanchez 90+5'

Górnik: Bielica - Sekulić, Jensen (Musiolik 85'), Szcześniak, Janicki - Kapralik, Dadok, Rasak, Yokota (Ennali  82') - Podolski, Chmarek (Chmarek 65')

Widzew: Ravas - Stępiński (Milos 71'), Żyro, Szota, Nunes - Terpiłowski (Kun 46'), Hanousek (Rondić 85), Alvarez, Przybułek (Klimek 46'), Pawłowski (Ciganiks 71') - Sanchez

Żółte kartki: Podolski, Sekulić, Dadok - Sanchez, Ciganiks

Sędzia: Damian Kos (Gdańsk)