PKO BP Ekstraklasa: Zagłębie wygrywa z Puszczą Niepołomice na początek 5. kolejki

PKO BP Ekstraklasa (Twitter)

W pierwszym spotkaniu 5. kolejki PKO BP Ekstraklasy Zagłębie Lubin wygrało z Puszczą Niepołomice 1:0. Decydującą bramkę zdobył w 50. minucie Kacper Chodyna. “Miedziowi” zostali liderem tabeli.

Zagłębie mogło prowadzić już w 11. minucie. Kurminowski uderzał w polu karnym z woleja, Komar odbił piłkę pod nogi Bohara, skrzydłowy “Miedziowych” przestrzelił nad bramką. Pięć minut później bombę z 16. metrów posłał Buletsa. Komar z problemami, ale odbił piłkę. Początkowy napór gospodarzy trwał około 20. minut, następnie obraz gry trochę się wyrównał. Puszcza próbowała zaskoczyć Zagłębie stałymi fragmentami gry, ale bez większego zagrożenia. W doliczonym czasie znów nacisnęli “Miedziowi”, ale w pierwszej połowie w Lubinie bramek nie obejrzeliśmy.

Gol padł tuż po przerwie. W 50. minucie Kurminowski zszedł na prawe skrzydło, podał do Buletsy a Ukrainiec wślizgiem zagrał do Chodyny, który w sytuacji sam na sam pokonał Komara. Już osiem minut później Puszcza mogła wyrównać. Po rzucie rożnym zgrywał piłkę Mroziński a z pięciu metrów uderzał Stępień, refleksem popisał się jednak Weirauch. Więcej działo się w ostatnim kwadransie. W pole karne wbiegł Pieńko, ale uderzył wprost w bramkarza. Kilka minut później w polu karnym świetnie znalazł się Majchrzak, ale uderzył za słabo, aby pokonać Weiraucha. Odrabianie strat Puszczy utrudniła czerwona kartka dla Craciuna. Mołdawski stoper kopnął Pieńke przy lini bocznej i zobaczył drugą w tym spotkaniu żółtą kartkę. Mimo to “Żubry” były kilka centymetrów od wyrównania. Tym razem Yakuba znalazł się w świetnej sytuacji po rzucie rożnym, ale trafił w poprzeczkę. Zagłębie trochę szczęśliwie, ale wybroniło jednobramkowe prowadzenie i podopieczni Waldemara Fornalika zostali liderem.