PKO Ekstraklasa: Górnik Zabrze lepszy od Cracovii, Pasy coraz bardziej zawodzą

W drugim niedzielnym meczu w ramach 25. serii gier PKO Ekstraklasy, Górnik Zabrze pokonał przed własną publicznością Cracovię (3:0).

Jacek Zieliński nie ma komfortu, jeśli chodzi o napastników. W tygodniu urazu stawu skokowego doznał Filip Balaj, a rola Marcosa Alvareza i Rivaldinho jest znikoma. Wejście w nowy rok Pasów był wyśmienity i nie mogły dziwić płynące pochwały. Przegrana przy Kałuży z Bruk-Bet musiały zachwiać ich ambicje.

Lukas Polski w ósmej minucie asystował przy trafieniu Roberta Dadoka, który wykończył składną akcję górników. W 21. minucie Sergiu Hanca wykorzystał wolne miejsce na prawej flance i znalazł Hebo Rasmussena, który skutecznie wykończył strzałem, lecz arbiter dopatrzył się spalonego przy przyjęciu piłki przez Rumuna. Chwilę przed ostatnim gwizdkiem fantastycznie uderzył Lukas Podolski, który udokumentował tym golem rosnącą formę. Rezultat już się nie zmienił i po dwóch remisach i porażce, w końcu Górnik dopisał komplet punktów.

06.03.2022, 24. kolejka PKO Ekstraklasy, Stadion im. Ernesta Pohla, Widzów: 8 544

Górnik Zabrze – Cracovia 3:0 (2:0)

Robert Dadok 8′, Bartosz Nowak 41′, Lukas Podolski 90+2′

Górnik: Bielica – Przemysław Wiśniewski, Rafał Janicki, Adrian Gryszkiewicz – Robert Dadok, Krzysztof Kubica (Dariusz Stalmach 80′), Alasana Manneh, Erik Janża – Lukas Podolski, Bartosz Nowak – Piotr Krawczyk (Dariusz Pawłowski 90+2′)

Cracovia: Karol Niemczycki – Cornel Rapa, Matej Rodin, Virgil Ghita – Otar Kakabadze (Rivaldinho 80′), Sylwester Lusiusz (Florian Loshaj 46′), Hebo Rasmussen, Michal Siplak (Kamil Pestka 58′) – Sergiu Hanca (Jewhen Konoplanka 58′), Pelle van Amersfoort, Michał Rakoczy (Jakub Myszor 70′)

Żółte kartki: Robert Dadok, Adrian Gryszkiewicz – Sylwester Lusiusz, Pelle van Amersfoort, Cornel Rapa

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce)