PKO Ekstraklasa: Gole Josue i Ernesta Muciego w stolicy, Legia przełożyła mistrzowską fetę w Częstochowie

Legia Warszawa 2023

Shutterstock/Mikołaj Barbanell

Na inaugurację 30. kolejki PKO Ekstraklasy, Legia Warszawa pokonała u siebie Wisłę Płock (2:0) po golach Josue z rzutu karnego oraz Ernesta Muciego.

Legioniści w przypadku porażki lub remisu z płocczanami mogli dać szansę Rakowowi Częstochowa na mistrzostwo Polski. – Częstochowianie mają olbrzymią przewagę w tabeli, ale z gratulacjami poczekamy do momentu, gdy matematyka nie będzie nam dawała żadnych szans na mistrzostwo. Patrzymy tylko na siebie i jesteśmy dobrze nastawieni przed kolejnymi rywalizacjami – mówił Kosta Runjaić.

W jedenastej minucie Adam Chrzanowski pociągnął za koszulkę Tomasa Pekharta, a arbiter po obejrzeniu powtórki na VAR-ze wskazał na rzut karny, którego na gola zamienił niezawodny Josue. W 16. minucie próbę Carlitosa z dystansu obronił Bartłomiej Gradecki. Z każdą chwilą gospodarze zyskiwali przewagę na placu gry. Druga odsłona nie obfitowała w sytuacje podbramkowe, poza groźnym strzałem Makany Baku, a zarysowana przewaga Legii była widoczna. Wynik przy Łazienkowskiej ustalił rezerwowy Ernest Muci. Tym samym zespół ze stolicy dowiózł zwycięstwo, a Medaliki muszą przełożyć fetę mistrzowską przynajmniej na następny tydzień.

28.04.2023, 30. kolejka PKO Ekstraklasy, Stadion Wojska Polskiego, Widzów: 20 119

Legia Warszawa – Wisła Płock 2:0 (1:0)

Josue 13′ (k), Ernest Muci 90+3′

Legia: Tobiasz – Jędrzejczyk, Augustyniak, Ribeiro – Wszołek (Muci 62′), Slisz, Josue (Strzałek 74′), Kapustka (Celhaka 46′), Baku – Pekhart (Rosołek 83′), Carlitos (Mladenović 62′)

Wisła: Gradecki – Szymański, Kapuadi, Chrzanowski (Kvocera 73′), Tomasik – Szwoch (Hasek 87′), Lesniak (Furman 73′), Sulek, Wolski – Śpiączka (Kolar 73′), Sekulski (Kocyła 60′)

Żółte kartki: Augustyniak, Kapustka, Pekhart – Chrzanowski, Tomasik, Lesniak

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork)