PKO Ekstraklasa: Głowa pracuje w Płocku, hat-trick asyst Mateusza Szwocha

Wisła Płock

W pierwszym piątkowym meczu w ramach 14. serii gier PKO Ekstraklasy, Wisła Płock ograła u siebie Podbeskidzie Bielsko-Biała (4:1).

Beniaminek zgromadził ledwie dziewięć “oczek”, stad też cierpliwość władz klubu wyczerpała się i postanowiono zwolnić z obowiązków trenerskich Krzysztofa Brede. Prezes klubu prowadzi rozmowy z kilkoma kandydatami, a wśród faworytów do objęcia “Górali” wymieniani są Ricardo Moniz i Artur Skowronek. W Płocku do pełnej dyspozycji wrócili Giorgi Merebaszwili i Patryk Tuszyński, a do treningu wrócił Airam Cabrera. – Jestem zadowolony z postawy zespołu. W piątek czeka nas ostatni mecz przed przerwą w rozgrywkach. Podbeskidzie to groźny przeciwnik, nie sugerowałbym się ich aktualnym miejscem w tabeli. To drużyna, która również ma swoje problemy i z pewnością przyjedzie do Płocka, żeby się przełamać i powalczyć o punkty – powiedział Radosław Sobolewski.

W 13. minucie świetnie wykonany rzut rożny przez Mateusza Szwocha wykorzystał Patryk Tuszyński, który skierował futbolówkę do siatki głową. Niespełna dziesięć minut później rezultat podwyższył Alan Uryga a drugą asystę tego dnia zaliczył Szwoch. Hat-trick asyst 27-letniego pomocnika płocczan nastąpił w końcówce pierwszej części, gdy gola strzelił Dusan Lagator. W drugiej połowie zespół spod Klimczoka osłabił Bartosz Jaroch, który obejrzał dwa żółte kartoniki. W 69. minucie goście odebrali piłkę na połowie rywali i akcja zakończyła się samobójczym trafieniem Dusana Lagatora. Jeszcze kilka chwil później Giorgi Merebaszwili pociągnął lewą stroną i wyłożył znakomicie piłkę Mateuszowi Lewandowskiego, a ten ostatecznie ustalił wynik spotkania. Podbeskidzie kończyło mecz w podwójnym osłabieniu, bo Michał Rzuchowski podzielił los Bartosza Jarocha.