PKO Ekstraklasa: Genialny występ Jarosława Niezgody

Jarosław Niezgoda / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Na zakończenie siódmej serii gier PKO Ekstraklasy, Legia Warszawa odniosła zwycięstwo z beniaminkiem Rakowem Częstochowa (3:1). Trzy bramki Jarosława Niezgody sprawiły, iż trzy punkty pozostały w Warszawie.

Zawodnicy ze stolicy trzeci rok z rzędu nie awansowali do fazy grupowej europejskich pucharów. Tym razem ulegli w dwumeczu z drużyną Rangers FC. Przed pierwszym gwizdkiem minutą ciszy uczczono 30. rocznicę tragicznej śmierci wybitnego piłkarza “Wojskowych” oraz reprezentacji Polski – Kazimierza Deynę. Poza kadrą meczową znalazł się Sandro Kulenović, który jest bliski wzmocnienia Dinama Zagrzeb. W ataku Chorwata zastąpił Jarosław Niezgoda i jak się okazało było to strzałem w “dziesiątkę”. Z kolei zespół Marka Papszuna chciał się zrehabilitować po domowej porażce z Lechem Poznań (2:3).

Już w piątej minucie gospodarze objęli prowadzenie po trafieniu głową Jarosława Niezgody, który otrzymał doskonałe dośrodkowanie od Marko Vesovicia. Pięć minut później jeszcze raz 24-letni snajper przejął piłkę w polu karnym i precyzyjnym strzałem przy słupku pokonał Michała Gliwę. To były już trzecie oraz czwarte trafienia snajpera w sezonie. Kwadrans prze zakończeniem pierwszej części Marko Vesović uderzył na bliski słupek, ale futbolówka odbiła się od słupka. Przewaga legionistów była miażdżąca, a kolejne bramki wydawały się kwestią czasu. Chwilę po zmianie stron wynik spotkania skutecznym strzałem z rzutu karnego ustalił Jarosław Niezgoda kompletując hat-tricka. Wiele było dyskusji o skuteczności lub jej braku Sandro Kulenovicia i wydaje się, że nikt nie będzie tęsknił za Chorwatem. Bramkę honorową dla gości zdobył Tomas Petrasek.

01.09.2019, 7. kolejka PKO Ekstraklasy, Stadion Wojska Polskiego, Widzów: 13 000

Legia Warszawa – Raków Częstochowa 3:1 (2:0)

Jarosław Niezgoda 5′, 10′, 52′ (k) – Aleksandyr Kolew 90+3′

Legia: Radosław Majecki – Marko Vesović, Mateusz Wieteska, Artur Jędrzejczyk, Michał Karbownik – Domagoj Antolić, Andre Martins (Mateusz Praszelik 71′)- Dominik Nagy, Walerian Gwilia (Cafu 59′), Luquinhas – Jarosław Niezgoda (Carlitos 63′)

Raków: Michał Gliwa – Dawid Szymonowicz, Tomas Petrasek, Emir Azemović – Jakub Apolinarski (Daniel Bartl 33′), Petr Schwarz, Igor Sapała, Patryk Kun – Felicio Brown Forbes (Aleksandyr Kolew 75′), Mateusz Szczepański, Sebastian Musiolik (Bryan Nouvier 46′)

Żółte kartki: Dawid Szymonowicz

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków)