PKO Ekstraklasa: Fantastyczne widowisko w Białymstoku, hat-trick Jesusa Imaza

Jagiellonia Białystok / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W meczu inauguracyjnym szóstą serię gier PKO Ekstraklasy, Jagiellonia Białystok odniosła zwycięstwo przed własną publicznością z Wisłą Kraków (3:2).

W ubiegły weekend obie drużyny pokonały swoich rywali. Ekipa Ireneusza Mamrota dopisała trzy punkty w starciu z Górnikiem Zabrze (3:1), z kolei “Biała Gwiazda” rozgromiła beniaminka ŁKS Łódź (4:0). – W szeregach naszych najbliższych rywali nie brakuje jakości. Kolejną młodość przeżywa Paweł Brożek, świetnie w zespole wygląda Savicević. Niewiadomą pozostaje gotowość Kuby Błaszczykowskiego, który ostatnio gra coraz częściej. Każdy zespół w naszej lidze ma inne atuty, jedni bazują na defensywie, inni na stałych fragmentach gry. W Wiśle wszystkie te elementy funkcjonują bardzo dobrze. Poza tym krakusi długo utrzymują się przy piłce – komplementował rywala opiekun “Jagi”, Ireneusz Mamrot.

0 – tyle do meczu z Jagiellonią zdobyła Wisła Kraków w meczach wyjazdowych

Po pierwszych minutach piątkowego spotkania wydawało się, że bramka dla gości będzie kwestią czasu. “Biała Gwiazda” spokojnie kontrolowała przebieg meczu w ataku pozycyjnym. Niefrasobliwość linii defensywnej drużyny Macieja Stolarczyka wykorzystał Jesus Imaz. Najpierw Hiszpan otrzymał świetne podanie od kolegi i płaskim uderzeniem pokonał Michała Buchalika, zaś cztery minuty później Jesus Imaz na koncie miał już dublet. 28-letni zawodnik nie cieszył się z goli przez z szacunek dla byłego klubu. Sygnał do odrobienia wyniku dał Paweł Brożek, który przeżywa drugą miłość. Były reprezentant Polski dostał podanie od Vukana Savicievicia. Druga część rozkręcała się powoli. W 66. minucie hat-tricka skompletował Jesus Imaz, który umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji strzelców z sześcioma bramki. Jeszcze w doliczonym czasie gry 16-letni Aleksander Buksa zdobył premierowego gola w ekstraklasie.