PKO Ekstraklasa: Dusan Kuciak ma kolejnego konkurenta o pierwszy skład

fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Ostatnie tygodnie nie należały do zbyt udanych dla kibiców oraz piłkarzy Lechii Gdańsk. Klub z województwa pomorskiego dwa dni temu sensacyjnie odpadł z rozgrywek Pucharu Polski z Puszczą Niepołomice (1:3). Organy zarządzające w strukturze “Lechistów” wciąż starają się szukać nowych wzmocnień oraz przedłużać współpracę z tymi, którzy się wyróżniają.

Szansę na zaistnienie w pierwszym zespole Gdańszczan otrzymał Antoni Mikułko. Szesnastolatek zadecydował dzisiaj o ratyfikowaniu swojej pierwszej profesjonalnej umowy. Według oficjalnej strony organizacji, kontrakt daje pracę młodemu bramkarzowi do czerwca 2023 roku. Należy to traktować jako spore “wotum zaufania” wobec jego działań w ekipach młodzieżowych. Nie będzie miał jednak łatwego zadania w głównej kadrze popularnych “Biało – Zielonych”, ponieważ wśród konkurentów znajduje się między innymi Dusan Kuciak. Słowak należy do czołówki goalkeeperów w polskich rozgrywkach.

Zawodnicy Piotra Stokowca już za dwa dni spróbują zdobyć komplet punktów w starciu z Rakowem Częstochowa. Podopieczni Marka Papszuna również są w kryzysie, jeśli chodzi o ligę, bo dwa ostatnie pojedynki zakończyły się ich porażkami. “Medaliki” wczoraj w emocjonującej rywalizacji, w ramach Pucharu Polski, pokonały Górnika Zabrze (4:2).

Źródło informacji: oficjalny serwis internetowy Lechii Gdańsk, własne.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *