Erik Exposito Śląsk Wrocław
Udostępnij:

PKO Ekstraklasa: Dublet Erika Exposito w hicie kolejki, Jagiellonia zatrzymana we Wrocławiu

W pierwszym niedzielnym spotkaniu w ramach 7. kolejki PKO Ekstraklasy, Śląsk Wrocław ograł u siebie Jagiellonię Białystok (2:1) i został nowym liderem.

- Wszyscy pamiętamy przypadek Wisły Płock z ubiegłego sezonu, kiedy drużyna była liderem na początku rozgrywek, a obecnie gra w I lidze. Musimy pracować, skupiać się na kolejnych meczach. Iść krok po kroku, skupiać się na najbliższym rywalu - przypomniał Jesus Imaz. Ekipa z Podlasia dzięki czterem zwycięstwom z rzędu, zasiedli na fotelu lidera. Śląsk również jest w czołówce, co zwiastowało niezwykle zacięte spotkanie.

- Nie patrzę na to jaką pozycję w tabeli zajmuje Jagiellonia. Skupiamy się na sobie i swoich problemach, takich jak to, że Nahuel nie zagra, myślimy kim go zastąpić i tym podobne. To są tematy, które dzisiaj są dla mnie najistotniejsze - mówił Jacek Magiera.

W pierwszym fragmencie meczu, aktywny był Mateusz Żukowski, który dwukrotnie doszedł do sytuacji strzeleckiej, ale nie zaskoczył Zlatana Alomerovicia. Najdogodniejszą szansę goście wypracowali w 41. minucie. Jesus Imaz odegrał piłkę do Nene, który włożył w uderzenie sporo siły, a mniej precyzji i Rafał Leszczyński bez kłopotów odbił futbolówkę.

Chwilę po zmianie stron Piotr Samiec-Talar podał prostopadle do Erika Exposito, a Hiszpan huknął przy bliskim słupku dając prowadzenie Śląskowi. W 57. minucie Jesus Imaz został powalony w polu karnym przez Petera Pokornego i po długiej analizie VAR, arbiter zdecydował o rzucie karnym. Do jedenastki podszedł Bartłomiej Wdowik i przy strzale zmylił bramkarza. W 80. minucie Jose Naranjo sfaulował Exposito i do rzutu karnego podszedł sam poszkodowany, który zapewnił komplet punktów wrocławianom.