Al-Ittihad podbija stawkę za Mohameda Salaha, taka kwota może skusić Anglików

Twitter/X: @LFC

Jurgen Klopp pogodził się z myślą, że latem przyszłego roku straci Mohameda Salaha na rzecz klubu z Arabii Saudyjskiej.

The Reds odrzucili w piątek gigantyczną ofertę z Al-Ittihad o wartości 150 milionów funtów, na kilka godzin przed zamknięciem angielskiego okna transferowego. Co ważne, kluby w Arabii Saudyjskiej mogą nadal pozyskiwać zawodników do przyszłego czwartku.

FC Liverpool oświadczył, że Salah w żadnych okolicznościach nie zostanie sprzedany. To nie odstraszyło Saudyjczyków, którzy planują złożyć zdumiewającą ofertę, opiewającą na 200 milionów funtów.

Gdyby Anglicy ustąpili i przyjęli taką ofertę, to Salah wyprzedziłby Neymara w kategorii najdroższego zawodnika świata, a Al-Ittihad najwyraźniej jest przygotowany na uczynienie go także najlepiej opłacanym piłkarzem na świecie. Czy będą w stanie oprzeć się takiej sumie, za zawodnika, któremu pozostało niecałe 24 miesiące do końca kontraktu?

“The Mirror” sugeruje, że Fenway Sports Group może dać zielone światło, co stanowiłoby znakomity interes z finansowego punktu widzenia. Sam Salah nie nalega na opuszczenie zespołu, a jego agent często bagatelizuje informacje o odejściu z Anfield. Egipcjanin na Bliskim Wschodzie mógłby zarabiać 1,5 mln funtów tygodniowo.

– Z mojego punktu widzenia nie widzę absolutnie powodów do zmartwień. Mo jest bardzo zaangażowany. Naprawdę jest tam w pełni przygotowany na treningi, na spotkaniach kierowniczych w tym tygodniu jest w pełni zaangażowany – stwierdził Klopp.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.