PKO Ekstraklasa: Drugi z rzędu remis Lecha Poznań, ambitna gra Miedzi Legnica

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

W zaległym meczu drugiej kolejki PKO Ekstraklasy, Miedź Legnica zremisowała z Lechem Poznań (2:2).

Od falstartu rozpoczął Kolejorz. Bo tak należy uznać bezbramkowy remis ze Stalą w Mielcu. Miedź, która znajduje się w strefie spadkowej, również nie porwała z Radomiakiem (0:0). – Grają tym samym ustawieniem, więc też będą na pewno zasuwać, tym bardziej że im te punkty są potrzebne, tak jak nam zresztą. Mecz na pewno będzie dla nas trudny, ale musimy tę lokomotywę uruchomić i wrzucić ten drugi bieg, żebyśmy wygrali w środę, a w niedzielę poprawili i mogli się skupiać na kolejnych rywalach – mówił Radosław Murawski.

W 16. minucie Joel Pereira źle wyprowadził piłkę z prawej strony, którą przejął Maxime Dominguez i szybko uruchomił Luciano Narsingha. 32-letni zawodnik z przeszłością w PSV Eindhoven zachował zimną krew i strzelił czwartego gola w sezonie. W 37. minucie Mikael Ishak wyłożył piłkę Filipowi Marchwińskiemu i z bliska pokonał Mateusza Abramowicza.

W 51. minucie doskonale Mateusz Abramowicz zatrzymał Ishaka, który z kilku metrów nie potrafił skierować futbolówki do siatki. W 56. minucie ponownie Szwed główkował i na bohatera gospodarzy wyrósł golkiper. W 66. minucie po długim sprawdzeniu na monitorze, Daniel Stefański wskazał na rzut karny na Michale Skórasiu. Tym razem Ishak nie pomylił się z jedenastu metrów i Kolejorz wyszedł na prowadzenie. W 77. minucie Giannis Masouras huknął z ostrego kąta i legniczanie pokazali, że łatwo nie skóry nie oddadzą. Ostatecznie padł remis, a rewanż obydwu zespołów już w niedzielę przy Bułgarskiej.